Kolędowania czas

277
0

W sobotnie popołudnie 16 grudnia br. w pieszyckim Centrum Kultury odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Spotkali się na nim mieszkańcy miasta oraz przedstawiciele szkół, zakładów pracy, stowarzyszeń oraz organizacji pozarządowych.

Wśród wielu stoisk były przygotowane stanowiska: Szkoły Podstawowej Nr 1, Akcji Katolickiej działającej przy parafii św. Antoniego, Stowarzyszenia „Pasjonat” czy Ośrodka Pomocy Społecznej. Można było na nich zakupić: wyroby rękodzieła artystycznego, ciasta, bombki, tradycyjne potrawy świąteczne, płytę nagraną z kolędami i pastorałkami śpiewanymi przez dzieci z pieszyckich szkół. Na scenie można było obejrzeć je w wykonaniu m.in.: Emilii Wolińskiej, Hani Kilarskiej, Blanki Protaziuk – uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pieszycach. Opiekunem artystycznym młodych wokalistów jest Elżbieta Adamska. Dzieci z pieszyckiej „Jedynki” wystąpiły również w ramach MBP – CK: Aleks Głowacz w duecie z Dominiką Kosik, Kamila Staciwa, Wiktoria Mazurek… Uczniów przygotowała Beata Chodasiewicz.

Impreza ta umożliwiła spotkanie i integrację wielu środowisk. Gośćmi specjalnymi były polskie dzieci z Ukrainy, którymi opiekuje się podczas pobytu w Pieszycach Bernadetta Szczypka z Zespołu Szkół im. ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach. One również zaśpiewały polską kolędę w ojczystym języku.

Dorota Słupska – Kresa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here