Kolędowania czas

327
0

W Wigilię święta Objawienia Pańskiego -Trzech Króli w pieszyckiej Jedyneczce zabrzmiały tradycyjne kolędy i współczesne pastorałki.

Była to pierwsza edycja Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Pomysłodawczynią i organizatorem jest Elżbieta Adamska. Wszystkie klasy z radością wzięły w nim udział. Już na początku grudnia odbyło się losowanie kolęd i pastorałek. Wszystkie klasy starannie przygotowały się przy wielkim wsparciu swoich wychowawców, wspomnianej organizatorki oraz szkolnych katechetów. Zadbano o stroje i zgranie wokalne klas. Na korytarzach i w gabinetach rozbrzmiewały pieśni o narodzeniu Syna Boga Żywego, co podkreślało atmosferę Świąt Narodzenia Pańskiego.

To chrześcijańskie święto mające uczcić obecność Boga w historii człowieka, a także uzdolnienia człowieka do rozumnego poznania Boga, ma znaczenie dla współczesnych, czego dowodem są liczne orszaki Trzech Króli, czy wspomniane kolędowanie.

Atmosfera wspólnego kolędowania była radosna, zintegrowała społeczność uczniowską. Akustyk – Zbigniew Szyja zadbał o doznania muzyczne. Wszystkie klasy zaprezentowały się rewelacyjnie!!! Gratulujemy!!!

Dorota Słupska – Kresa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here