Duch, który umacnia miłość

738
0

Pod takim hasłem rozpoczęły się 28 lutego (w środę) trzydniowe rekolekcje wielkopostne w Szkole Podstawowej Nr 1 w Pieszycach. Prowadzi je rekolekcjonista ks. Rafał Masztalerz – Misjonarz Miłosierdzia.

Pierwszy dzień upłynął na rozważaniach o Miłości Bożej. Ewangeliczne spotkanie rozpoczęło się przywitaniem przez Społeczność Uczniowską pieszyckiej Jedyneczki rekolekcjonisty pieśnią zespołu niemaGotu – „Przybądź Święty”. Wspaniale zaprezentowali nasi uczniowie swoje talenty wokalne. W roku liturgicznym poświęconym Duchowi Świętemu w Kościele Katolickim piosenka ta zabrzmiała wielowymiarowo. Ks. Rafał Masztalerz przyłączył się wraz ze swym zespołem w składzie: Zbigniew Szyja – nauczyciel wychowania fizycznego w pieszyckiej SP Nr 1, tym razem wystąpił w potrójnej roli: akustyk, gitara i śpiew, ks. Rafał Szuka – katecheta w naszej Jedyneczce – skrzypce oraz Remigiusz Zubek – gitara i śpiew. Wspomniany Misjonarz Miłosierdzia jest znany ze swych muzycznych talentów. Jest znany, lubiany i ceniony, bowiem pięć lat swej posługi duszpasterskiej, w latach 2009 – 2014, spędził w dzierżoniowskiej parafii pw. Maryi Matki Kościoła.

Wielkopostne spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej w dwóch grupach: klasy I – IV, V – VII. Rekolekcjonista porwał naszych uczniów śpiewem, tańcem, mądrymi i przemyślanymi pytaniami. Dzieci spontanicznie i żywiołowo reagowały, chętnie i aktywnie uczestniczyły w rozważaniach o MIŁOŚCI. Uczniowie byli zachwyceni, Grono Pedagogiczne również.

Drugi dzień upłynął na rozważaniach o Walce… między Dobrem a złem, które toczą na codziennym poligonie naszego życia, każdego człowieka…

W piątek na terenie szkoły odbędzie się spowiedź i Msza Święta dla uczniów klas IV – VII oraz nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla klas I – IV. Trzeci dzień upłynie pod hasłem przewodnim ZWYCIĘSTWA: Miłości nad naszym egoizmem, Prawdy nad kłamstwem, Światła nad ciemnością…

Kapłani pracujący w pieszyckiej parafii pw. św. Antoniego z Padwy, katecheci i pedagodzy z naszej Jedyneczki oraz Misjonarz Miłosierdzia, goszczący na zaproszenie proboszcza – ks. Edwarda Dzika, żywią nadzieję, że w naszych uczniach pozostanie ewangeliczny ślad rozważań tegorocznych rekolekcji. A ich uczestnictwo w sakramentach, które są śladami MIŁOŚCI JEZUSA, będzie bardziej świadome i dojrzałe.

Przecież „Bóg jest MIŁOŚCIĄ” – „Deus caritas est” – tak pisał w swej pierwszej encyklice papież Benedykt XVI, ogłoszonej i opublikowanej 25 stycznia 2006 r.

Pamiętajmy o tym wszyscy, że: Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne (J 3, 16-18)

tekst i zdjęcia: Dorota Słupska – Kresa – katechetka SP Nr 1 w Pieszycach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here