Niedziela Wielkanocna

364
0

Jezus Chrystus Zmartwychwstał!Prawdziwie Zmartwychwstał!Alleluja!W niedzielę o świcie zgromadziliśmy się w naszej świątyni, by być świadkami obwieszczenia tej Dobrej Nowiny. Pusty Grób Pański. Ta radosna wiadomość o Zmartwychwstaniu Pana naszego Jezusa Chrystusa potrzebuje

wyjątkowej oprawy. Rezurekcja- z łac. resurrectio – zmartwychwstanie- to uroczyste nabożeństwo nadające właściwy ton tej chwili. Procesja, na której czele kapłan, niosący Jezusa w Hostii ukrytego, niesiony krzyż ozdobiony czerwoną stułą i figura Jezusa Zmartwychwstałego, podążała trzy razy wokół naszego kościoła z radosnym śpiewem na ustach.

Orkiestra górnicza zadbała o piękną oprawę tej uroczystości. I słychać radosne Alleluja. Podczas koncelebrowanej Mszy Św., której przewodniczył ks. Prałat Jerzy radowaliśmy się, że nasz Pan Jezus Chrystus Zmartwychwstał. Niedziela wielkanocna to niedziela radości. Miłym i radosnym momentem tego dnia było wręczenie nagród zwycięzcom i uczestnikom konkursu plastycznego „Kurczak wielkanocny”. Piękne, żółte kurczaczki mogą być ozdobą świątecznego stołu, przy którym po Rezurekcji zasiadamy z bliskimi, by podzielić się święconym jajkiem i złożyć sobie życzenia.

Mocy i miłości Jezusa Zmartwychwstałego, wiary i nadziei oraz pokoju serc życzył nam nasz ks. Proboszcz Krzysztof. Niech te słowa będą z nami nie tylko w świąteczny czas, ale w każdym dniu naszego życia.

Agnieszka Kruk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here