Nie lękajcie się być świętymi

345
0

Gdzie można dzisiaj Świętych zobaczyć? Są między nami w szkole i w pracy – słyszymy jak wesoło śpiewa Arka Noego. Taki mały, taki duży może świętym być! Taki ja, taki ty może świętym być!

1 listopada w uroczystość Wszystkich Świętych Kościół dodaje cześć tym, którzy weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która zaprowadzić ma ich do świętości, do której powołany jest każdy z nas. W tym dniu szczególnie pójdźmy za głosem Jana Pawła II i starajmy się odpowiedzieć na Jego wezwanie: „Nie lękajcie się być świętymi Nowego Tysiąclecia!” W dniu imienin Wszystkich Świętych relikwie niektórych z nich były obecne na ołtarzu w naszej świątyni. Każdy z nich był kiedyś synem, córką, uczniem, bratem, siostrą. Wspomniał o tym ks. Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn, który przewodniczył czwartkowej uroczystej koncelebrowanej Eucharystii. Odniósł się do słów Papieża Franciszka, który podkreślił, że jesteśmy zjednoczeni ze wszystkimi świętymi, nie tylko z tymi najbardziej znanymi, ale także z tymi z sąsiedztwa. Święci są blisko nas, to nasi najprawdziwsi bracia i siostry. To oni zapraszają nas na drogę szczęścia wskazaną w ewangelii. Podążając w procesji na nasze cmentarze sercem, myślami i modlitwą jesteśmy przy naszych bliskich, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności.

Zapalając światełko nadziei wierzymy, że cieszą się oni chwałą w domu Ojca Niebieskiego. W dzień Wszystkich Świętych jesteśmy bliżej nieba w jedności ze Świętymi, prosząc ich o wstawiennictwo i opiekę. Na czas refleksji, zadumy, wspomnień przychodzi czas 2 listopada w dzień wszystkich wiernych zmarłych. Dzień Zaduszny to czas szczególnej modlitwy do Boga, by zmarli mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią. Modlimy się za dusze, potrzebujące czyśćca, który jest przedsionkiem Nieba.

Agnieszka Kruk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here