Slider
Slider

Przed uroczystością Chrystusa Króla

Nasza Ojczyzna świętuje 100-lecie odzyskania niepodległości. Dzięki ofiarnemu zaangażowaniu wielu jej synów i córek Polska mogła po-wrócić na mapy Europy i świata. Jesteśmy wszyscy świadomi, że dalej potrzebuje naszego modlitewnego wsparcia, by mogła się rozwijać w pokoju i sprawiedliwości.Już za kilka dni przeżywać będziemy 2 rocznicę proklamacji Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Ogólnopolskie obchody chcemy przeżywać na nowo 17 i 18 listopada br. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Będziemy wtedy dziękować za odzyskaną wolność, ale też prosić o Boże błogosławieństwo dla całego naszego narodu. W samą uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 25 listopada br., odnówmy Jubileuszowy Akt we wszystkich naszych polskich parafiach.

16 listopada br. niech rozpocznie się nowenna przygotowująca do tego dnia. Będzie to jednocześnie wielka modlitwa wstawiennicza za Ojczyznę i wszystkie jej dzieci. Ufamy, że owocem tego błagania będzie żywa obecność Chrystusa Króla w naszych sercach, w życiu społecznym i narodowym. Prosimy wszystkich wiernych o modlitewne i czynne zaangażowanie się w uroczystości najbliższych dni.

+ Stanisław Jamrozek

Delegat KEP

ds. Ruchów Intronizacyjnych


POLECAMY

NADCHODZĄCE WYDARZENIA


WARTO OBEJRZEĆ
WARTO USŁYSZEĆ- Homilia ks. Krzysztofa Herbuta – 07.10.2017 r.

NASI PARTNERZY
previous arrow
next arrow
Slider
projekt i wykonanie fiodesign.pl