Slider
Slider

Kościół na straży polskiej niepodległości

W niedzielę 25 XI o godz. 19.00 w Rynku, w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury, o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z prof. Martyną Deszczyńską oraz prof. Andrzejem Nowakiem, autorami wydanej przez wydawnictwo „Biały Kruk” książki pt. „Kościół na straży polskiej niepodległości”.

Po spotkaniu zostanie wyświetlony film dokumentalny poświęcony życiu św. Faustyny Kowalskiej. Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki w promocyjnej cenie.

Kiedykolwiek niepodległość Ojczyzny była zagrożona, Kościół stawał po stronie Polski. Czas próby nigdy nie był jednak większy niż w XIX i XX w., kiedy Polska na 123 lata zniknęła z map świata, a następnie musiała się zmierzyć z zabójczą nawałnicą niemieckiego i sowieckiego totalitaryzmu. Przez te trudne czasy Polska nigdy się nie poddała.

Tekst uzupełnia blisko 90 bardzo ciekawych, unikatowych ilustracji, zdjęć archiwalnych, map i wiele mówiących tabel (zestawień), dzięki którym rysuje się jeszcze pełniejszy obraz czasów, w których Polska zmagała się z trzema mocarstwami o niepodległość, odzyskiwała ją, znów traciła, lecz w walce nie ustawała – aż po ostatnie lata.


POLECAMY

NADCHODZĄCE WYDARZENIA


WARTO OBEJRZEĆ
WARTO USŁYSZEĆ- Homilia ks. Krzysztofa Herbuta – 07.10.2017 r.

NASI PARTNERZY
previous arrow
next arrow
Slider
projekt i wykonanie fiodesign.pl