Slider
Slider

Katedralna Służba Liturgiczna

W niedzielę Chrystusa Króla w wielu parafiach naszej diecezji uroczyście świętowano patronalny dzień Służby Liturgicznej. W tym dniu wielu chłopców zostaje ustanowionych kandydatami na ministrantów, a wielu kandydatów staje się ministrantami.  

Jedną z parafii, gdzie takie uroczystości miały miejsce była świdnicka katedra. Do tej uroczystości chłopcy przygotowywali się od wielu miesięcy. Na cotygodniowych zbiórkach poznawali i nadal poznają arkana liturgii świętej. Tego dnia jednak rozpoczęli bardzo ważny okres przygotowania i próby do posługi w zgromadzeniu liturgicznym.

Podczas Mszy św. o godz. 11.30, pod przewodnictwem ks. Mirosława Benedyka 4 chłopców zostało przedstawionych Kościołowi jako oficjalni kandydaci do posługi przy sprawowaniu świętych czynności i 5 kandydatów zostało wyłącznych do grona ministrantów. – Jeżeli wasze pragnienie będzie szczere, będziecie mogli przez wiele lat, a może i do końca życia pełnić tę świętą służbę, a przez to nie tylko widzialne zbliżać się do Najświętszych Boskich Tajemnic, ale przede wszystkim stać się umiłowanymi przyjaciółmi Jezusa Chrystusa, któremu będziecie służyć – mówił ks. proboszcz Piotr Śliwka, którzy przewodniczył obrzędom.

Po dialogu z rodzicami i wypowiedzianej prośbie o pomoc Bożą, a także po błogosławieństwie, jako zadatek dopuszczenia do kandydatury i ministrantury chłopcy otrzymali poświęcone odpowiednio szarfy i komże, które będą nakładać podczas Mszy św. i nabożeństw.

Nowych kandydatów i ministrantów polecamy modlitwom wiernych. Módlmy się dla nich o wytrwałość i świętość życia.

 


POLECAMY

NADCHODZĄCE WYDARZENIA


WARTO OBEJRZEĆ
WARTO USŁYSZEĆ- Homilia ks. Krzysztofa Herbuta – 07.10.2017 r.

NASI PARTNERZY
previous arrow
next arrow
Slider
projekt i wykonanie fiodesign.pl