“Polska pod krzyżem” we Włocławku

88
0
Na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie pod Włocławkiem, 14 września odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne “Polska pod krzyżem”. Twórcami wydarzenia jest diecezja włocławska i Fundacja Solo Dios Basta.

We Włocławku poniósł śmierć męczeńską ks. Jerzy Popiełuszko. Błogosławiony Jerzy urodził się 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża. W czasie „Polski pod krzyżem” będziemy obchodzić jego urodziny – podkreślił bp Wiesław Mering, ordynariusz diecezji włocławskiej, która współorganizuje wydarzenie.

Biskup wskazując na miejsce wydarzenia podkreślił jego związki z wielkimi polskimi świętymi: Maksymilianem Kolbe i s. Faustyną Kowalską oraz męczennikiem bł. ks. Jerzym Popiełuszko i św. papieżem Janem Pawłem II.

“Zapraszamy wszystkich Polaków, aby niezależnie od tego, gdzie mieszkają, 14 września stanęli pod Krzyżem i podjęli ważną decyzję w sprawie swojego życia” – zachęcają twórcy wydarzenia.

Podczas modlitwy “Polska pod krzyżem” uczestnicy spotkania będą prosić o potrzebne łaski dla swoich rodzin, bliskich, sąsiadów oraz nieznajomych.

“Chcemy prosić Boga, żeby uratował dusze wielu ludzi, którzy dzisiaj czują pustkę w swoim życiu. Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół, dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż. Wróćmy do podstaw, do korzeni – do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe” – dodaje współtwórca inicjatywy Lech Dokowicz.

W programie wydarzenia zaplanowano konferencje, świadectwa i Mszę świętą pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa. Wieczorem odmówiona zostanie modlitwa w intencji ustanowienia krzyża centralnym punktem życia każdego pielgrzyma, a potem nocne czuwanie, które potrwa aż do rana.

Na stronie internetowej wydarzenia “Polska pod krzyżem” trwają zapisy dla uczestników akcji. Do zarejestrowanych osób zostaną rozesłane emailem bezpłatne wejściówki uprawniające do wzięcia udziału w wydarzeniu.

źródło – eKai

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here