„Fatima” – w kinach od 1 października

121
0

W czasach Wielkiej Wojny ludzie poszukiwali nadziei. Doświadczyli cudu. 

Film „Fatima” inspirowany prawdziwymi wydarzeniami –  poruszająca opowieść o objawieniach fatimskich, które dały siłę milionom chrześcijan, będzie wyświetlany w kinach od 1 października 2021 roku.

Jest rok 1917. Świat pogrążony jest w mrokach Pierwszej Wojny Światowej. Do małej portugalskiej wioski Fatimy, podobnie jak do tysięcy miejscowości w całej Europie płyną dramatyczne wieści o tysiącach zabitych.  Do domów wracają okaleczeni i pozbawieni nadziei weterani. W takich chwilach łatwo o zwątpienie i załamanie. Właśnie w takich okolicznościach troje dzieci z Fatimy doświadcza niezwykłego spotkania. Ich oczom ukazuje się Matka Boża, by przekazać im przepowiednie dla świata. Relacje dzieci z tego wydarzenia spotykają się z wielkim sceptycyzmem zarówno osób świeckich jaki i przedstawicieli Kościoła.
Nikt nie traktuje poważnie dziecięcych opowieści. A jednak wieść o cudownych wydarzeniach w Fatimie roznosi się coraz dalej. Tysiące pielgrzymów przybywają do wioski, a cud fatimski zaczyna odmieniać ich losy, wywierając przemożny wpływ także na instytucję Kościoła i na cały świat.

Reżyserem filmu „Fatima” jest Marco Pontecorvo, autor zdjęć do „Gry o Tron” i „Rzymu”. Specjalnie skomponowany do filmu utwór śpiewa Andrea Bocelli. 

źródło: monolith.pl, youtube.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here