Owieczki czytają Pismo Święte

29
0

Dzieci i Biblia? Oto wyzwanie! Jak uczynić Pismo Święte dostępnym i zrozumiałym dla dziecka, skoro my, dorośli, często borykamy się z trudnościami prawidłowej interpretacji i rozumienia tekstu biblijnego? 

Już od ponad roku, dzieci  ze wspólnoty parafialnej pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Głuszycy spotykają się z małą, pluszową, uśmiechniętą Owieczką – maskotką, która na podstawie swoich przygód, w przystępny sposób tłumaczy dzieciom m.in.: co to jest braterskie upomnienie, jak trzeba rozumieć przebaczenie drugiemu człowiekowi i czego chce nas nauczyć Jezus w przypowieściach. 

Podczas ostatniej niedzieli najmłodsi uczyli się jak cieszyć się ze służby innych i innym – wzorem Pana Jezusa. Służba Jezusa wiązała  się najpierw z wieloma cudami, których dokonał i w ten sposób pomagał, np.: uzdrowienia, rozmnożenie chleba albo wskrzeszenia. Te wszystkie cuda uczynił Jezus dla potrzebujących ludzi. Jest jednak największy cud. To Eucharystia – symbol wielu łask i darów, które daje nam podczas Mszy św. Dzieci dowiedziały się również, że Pan Jezus wysłuchuje próśb, przebacza grzechy i prowadzi do nieba.

Na każdej Mszy św., na banerze „Niedzieli z Owieczką” umieszczonym w  kościele, pojawia się plakat symbolizujący czytaną tego dnia Ewangelię. Każde dziecko otrzymuje kartkę ze Słowem Bożym oraz kupon z zadaniem konkursowym. Za prawidłowe odpowiedzi biblijne kapłani przewidzieli drobne nagrody. Dzieci zabierają również ze sobą Basię, która mieszka u nich do kolejnej niedzielnej Mszy św.  

 

Zapraszamy dzieci do udziału we Mszy św. o godzinie 10.15.

źródło/fot. – krolowejpolskigluszyca.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here