Adwent z redemptorystami

  • Napisany przez:

Dla osób chcących głębiej przeżyć czas adwentu Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela zachęca do skorzystania z propozycji, które mogą pomóc owocnie przygotować się do Uroczystości Bożego Narodzenia.

Włączając się w realizację nowego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, którego motto brzmi: „Wierzę w Kościół Chrystusowy” na portalu kaznodziejskim redemptorystów slowo.redemptor.pl publikowane są codzienne rozważania słowa Bożego. – Pomagają one zrozumieć i przyswoić duchową treść biblijnych czytań z poszczególnych dni adwentu. Stanowią również zachętę, by powziąć konkretne postanowienia i motywują do ewangelicznego działania, do którego wzywa nas Duch Święty. Te krótkie rozważania Słowa Bożego mogą być bardzo przydatne zarówno osobom duchownym, czy konsekrowanym, jak i wiernym świeckim, niezależnie od wieku, pełnionego zawodu czy powołania –  przekonuje o. Sylwester Cabała CSsR

Natomiast na antenie TV Trwam w ramach cyklu „Adwent na serio” o. Sylwester Pastwa CSsR oraz p. Paweł Zyskowski CSsR ze wspólnoty w Tuchowie przygotowali krótkie rozważania filmowe. Dotyczą one refleksji na temat Kościoła, jego biblijnych obrazów oraz umiejętności zaangażowania w życie wspólnoty wierzących.

– Misjonarze redemptoryści zachęcają, aby oczekiwanie na przyjście Zbawiciela było połączone z codzienną modlitwą i dobrymi uczynkami. W ten sposób chcą przyczynić się do realizacji zachęty papieża Franciszka wyrażonej w słowach: „W tym czasie Adwentu prośmy Pana, aby pomógł nam zachować w naszym życiu zapaloną lampę wiary i być gotowymi na Jego przyjście, które napełnia nas pokojem i radością” – dodaje.

Portal kaznodziejski redemptorystów slowo.redemptor.pl już od 12 lat służy duchowej formacji poprzez rozważania słowa Bożego publikowane przez cały rok w internecie. W dziale „Czytelnia” znajdują się homilie na niedziele i święta, kazania obrzędowe oraz inne materiały do osobistego wykorzystania. Znajdują się tam ponadto kazania o świętych i błogosławionych redemptorystach oraz cykle rozważań na nabożeństwo nowenny nieustannej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Nasi partnerzy