Aplikacja Drogowskazy już wkrótce dostępna w regionie

  • Napisany przez:

Diecezja świdnicka weszła we współpracę z twórcami niezwykłego projektu „Drogowskaz”. Każdy będzie mógł sprawdzić w swoim telefonie godzinę Mszy świętych, nabożeństw czy spotkań wspólnot w swojej okolicy.

Drogowskaz to nowość w Polsce – aplikacja, która wskazuje drogę do Kościoła. Dzięki niej sprawdzisz w telefonie aktualności swojej parafii. Twórcy chcą, by w Drogowskazie użytkownik znalazł każdą Mszę św. i spowiedź, każdy kościół i nabożeństwo w całej Polsce. Jedną z pierwszych diecezji, które podjęły współpracę, jest właśnie diecezja świdnicka. Do księży w parafiach została skierowana ankieta, przez którą duszpasterze przekażą potrzebne informacje o nabożeństwach w swoich kościołach. Dane te zostaną wprowadzone do aplikacji i będą czytelne dla wszystkich w jednym miejscu w parę sekund. Bez szukania po stronach internetowych.

Według planów do wakacji ma zostać stworzona kompletna baza dotycząca diecezji świdnickiej. Drogowskaz to aplikacja, która przybliża lokalny kościół, gdziekolwiek jesteś, na podstawie twojego położenia. Pokazuje kościoły i odbywające się w najbliższym czasie liturgie, spowiedzi, nabożeństwa czy spotkania wspólnot. Pozwala także na utrzymywanie stałego kontaktu pomiędzy parafianami, członkami grup i wspólnot, pozwala wysyłać powiadomienia do członków wspólnot, czy wiernych na terenie parafii, czy diecezji. Mamy w Kościele nowoczesne narzędzia!

Obecnie ok. 1000 osób w niedzielę odnajduje Mszę św. za pomocą aplikacji, na którą się potem udaje. „Za każdym razem, gdy dowiadujemy się, że ktoś był w potrzebie serca, dotarł do niego powiew Ducha, potrzebował spowiedzi i mógł ją znaleźć w Drogowskazie, poszedł i to było ważne dla jego życia – takie sytuacje, ich liczba, jest dla nas ważna. A zdarzają się one wystarczająco często, żeby chcieć, żeby zdarzały się jeszcze częściej i to w całej Polsce” – piszą twórcy „Drogowskazu”.

Aplikację tworzy zespół złożony z członków różnych ruchów i wspólnot z różnych stron Polski, których łączy wspólna wiara i chęć służenia swoimi umiejętnościami w Kościele.

Bc

Nasi partnerzy