Bez wyjątków. Historie, które trzeba poznać…

  • Napisany przez:
Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka prowadzi kampanię społeczną „Bez wyjątków”. W specjalnym serwisie internetowym, w mediach społecznościowych a także za pomocą spotów telewizyjnych prezentuje historie ludzi, którzy mimo chorób i niepełnosprawności kwalifikujących do aborcji eugenicznej żyją, są otoczeni troską swoich najbliższych i realizują swoje pasje.
 

Wstaję, piję kawę, jem i ćwiczę. Codziennie – bez wyjątków. Wierzę, że każdy może być w czymś mistrzem. Każdy – mówi Aleksandra Zielińska w krótkim spocie wideo. – Urodziłam się z rozszczepem kręgosłupa, co jest częstym wskazaniem do aborcji. Każdy powinien mieć szansę, żeby się urodzić. Każdy. Bez wyjątków.

– dodaje polska mistrzyni.

Spot można zobaczyć m.in. w TVP. A pełny wywiad z Aleksandrą Zielińską na stronach kampanii www.bezwyjatkow.pl. W serwisie internetowym twórcy kampanii przedstawiają też historie innych osób dotkniętych chorobami przed narodzeniem.

Mamy nadzieję, że nasza kampania pozwoli uwierzyć, że opieka nad dzieckiem z niepełnosprawnością to nie tylko trudne doświadczenie, ale także radość z każdej wspólnej chwili, uśmiechu, postępu w rozwoju, czy obecności w krótkim ich życiu.

– podkreśla Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Kampanię przygotowano w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października wydał wyrok, że tzw. przesłanka eugeniczna do aborcji jest niezgodna z ustawą zasadniczą.

źródło – eKai

zdj. – pixabay

Nasi partnerzy