Delfinek otwarty

  • Napisany przez:

Decyzją Zarządu Województwa Dolnośląskiego gmina Głuszyca została ujęta w programie budowy małych przyszkolnych pływalni „Dolnośląski Delfinek” na lata 2016/2017. Inwestycja została dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach projektu „Dolnośląski Delfinek” oraz przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Do realizacji zadania „Sowiogórski Raj – Głuszyca, budowa basenu przy szkole podstawowej nr 3” w trybie przetargu Gmina wybrała ofertę złożoną przez firmę Swimmingpools – Baseny z Bielawy.

 Budowa krytej pływalni to największa inwestycja w ostatnim czasie w Głuszycy. Inwestycja wyczekiwana zarówno przez najmłodszych głuszyczan, uczęszczających do naszych gminnych szkół, ale także przez starszych, którzy w godzinach popołudniowych i wieczornych również będą mieli okazję, by skorzystać z pływalni –  mówi burmistrz Roman Głód.

Głuszycki Delfinek pozbawiony jest barier architektonicznych, dlatego korzystać  z niego mogą także osoby niepełnosprawne, wymagające rehabilitacji na basenie, posiada również  windę. Obiekt składa się z 4 torów o długości 16 metrów i szerokości 2 metrów, głębokość głuszyckiej pływalni wynosi od 85 do 135 cm, co umożliwia naukę pływania najmłodszym uczniom. Oprócz samej pływalni w obiekcie mieści się także sauna, jacuzzi oraz brodzik dla dzieci.

W dniu 20 czerwca miała miejsce uroczystość otwarcia „Delfinka”; przybył na nią biskup świdnicki Ignacy Dec, który pobłogosławił i  poświęcił nowowybudowany obiekt.

Inka Zembrzuska

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”231″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]                                                                                                  

Nasi partnerzy