Eko-Astro-Lab już otwarty!

  • Napisany przez:

„A cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne?” (M. Kopernik). Z przyjemnością informujemy, że 21 czerwca odbyła się uroczystość otwarcia ekologicznego labiryntu Eko-Astro-Lab przy Gimnazjum i Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu. Przed wejściem do labiryntu będzie ustawiony ASTROMAT z zadaniami do rozwiązania wewnątrz labiryntu. Ścieżki labiryntu mają kształt współśrodkowych okręgów, które wyznaczą orbity ośmiu planet. W labiryncie z umieszczone są planety wykonane w odpowiedniej skali i kolorach, księżyce oraz tablice z najważniejszymi informacjami i fotografiami. W centrum labiryntu znajduje się Słońce. Planety i żywopłot będą podświetlane (lampy solarne).

Dzięki wielkiej pasji i uporowi Siostry Dorotei Milewskiej – dyrektor szkoły,powstało także Obserwatorium Astronomiczne, które razem z Eko-Astro-Lab, przyczynia się do rozszerzania i pogłębiania wiedzy w bardzo atrakcyjnej formie.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”232″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″] 

 

Nasi partnerzy