Festiwal Biała Lilia

  • Napisany przez:

W cudownych okolicznościach przyrody, w sobotę 20 lipca 2019 roku, Parafia Prawosławna św. Archanioła Michała w Sokołowsku oraz Fundacja św. męcz. Elżbiety ks. Fiodorownej zorganizowała II już Festiwal Biała Lilia.

Festiwal ten, został pomyślany jako wydarzenie integrujące środowisko lokalne. Animatorzy rozpoczęli całość wydarzenia w południe zapraszając dzieci do zabaw, konkursów. Było malowanie twarzy, bańki mydlane, dmuchane zamki i zjeżdżalnie, a dla dorosłych Jarmark Zdrowia.

Stragany i stoiska pełne naturalnych produktów, lokalnych specjałów oraz wyrobów rękodzielniczych kusiły nie tylko kolorami, ale również smakami i zapachami. Dla wszystkich uczestników czekało ognisko, lody, kawa i herbata oraz ciasto. Popołudnie miało swój punkt kulminacyjny w koncercie, którego gwiazdami byli Olena Lapko i Andrij Kryminskij. Wystąpiły również lokalne zespoły z Polski i Czech (kwartet saksofonowy „Nalada”, Nikola Busz, Maja i Marta Goleckie, chór parafialny z Mieroszowa, zespół
Nadzieja z Sokołowska, Celebro 4RBlog, Sylwia Bereś).

Według szacunkowych danych tego dnia Sokołowsko odwiedziło kilkaset osób. Może i zbudowane na wzór Sokołowska Davos w Szwajcarii jest dużo bardziej znane w świecie, ale na pewno przegrywa w konkurencji na gościnność i otwartość mieszkańców.  Zapraszamy do odwiedzenia Sokołowska jeszcze w czasie wakacji, a nie tylko za rok na kolejny Festiwal. Można zajrzeć do wnętrza malutkiej cerkwi prawosławnej, pospacerować w parku lub zjeść przepyszny torcik bezowy w tutejszej Kawiarence Smaków.

MP

zdj. – Natalia G., Marcin F., K.D.

[ngg src=”galleries” ids=”462″ display=”basic_thumbnail”]

Nasi partnerzy