Głosujemy na wałbrzyską Fundację Garczyńskiej

  • Napisany przez:

Prosimy Państwa o wzięcie udziału w internetowym głosowaniu na  wałbrzyską Fundację Garczyńskiej. To nic nie kosztuje. Chodzi tylko o zagłosowanie na filmik o losie potrzebujących dzieci, którymi opiekuje się Fundacja. Jeżeli Fundacja otrzyma więcej głosów niż konkurenci, otrzyma dofinansowaninie z międzynarodowej akcji Project for Awesome. 

Jak co roku – jednym kliknięciem można zdziałać cuda dla dzieciaków z najbiedniejszej dzielnicy Wałbrzycha

Wystarczy w dniach 06-08 grudnia zagłosować na filmik o potrzebujących dzieciach z Wałbrzycha, a tym samym pomóc im wygrać fundusze ma nieco lepsze życie. Już 4 razy się udało. Dzieci miały dzięki temu jedzenie, zajęcia edukacyjne i najbardziej wymarzone: WAKACJE!

Wszystko w Państwa rękach!

Warto zapisać w kalendarzu.

Głosować będzie można każdego dnia między godziną 18.00 w piątek 06 grudnia do 17.00 w niedzielę 08 grudnia. Link do głosowania pojawi się dokładnie o godzinie 18.00 w piątek 06 grudnia na:

Warto powiadomić jak największą rzeszę przyjaciół, znajomych i nieznajomych!

Warto głosować z każdego spotkanego urządzenia podłączonego do internetu:  komputera, laptopa, smartfonu, notebooka, a jak się da to i z pralki czy zmywarki!

Warto głosować każdego z tych 3 dni!

 To już szósty rok, kiedy startujemy w międzynarodowym konkursie Project for Awesome

Przygotowujemy 2-minutowy filmik o dzieciakach, którymi się opiekujemy jako  Fundacja Edukacyjna im. Siostry Garczyńskiej z Wałbrzycha. Akcja Project for Awesome polega na tym, że w jeden weekend grudnia ludzie z całego świata wrzucają na You Tube filmy z prośbą o wsparcie różnych charytatywnych inicjatyw dla potrzebujących. Co roku dofinansowanie dostaje tych 20 inicjatyw z całego świata, które zdobędą najwięcej głosów. Dzięki  Waszym głosom filmik Fundacji Garczyńskiej zdobył finanse dla dzieciaków już 5 razy!!! Były to kwoty od 15 tys$ do 25 tys$!!! Ręczymy, ze w 100% zostały przeznaczone dla dzieci.

Nasze dzieci są tego warte

Fundacja Garczyńskiej prowadzi świetlicę dla potrzebujących dzieci z najbiedniejszej dzielnicy Wałbrzycha. Codziennie od godziny 14 do 18.00 przychodzi tam 20-30 dzieci w wielu od 4 do kilkunastu lat. Mają tu pożywienie, pomoc w lekcjach, zajęcia edukacyjne, a najważniejsze: spokój, dobre słowo, ciepło. Tu dzieci czują się kochane, uczą się jak zachowywać się przy stole, jak składać sobie życzenia a czasem jak smakuje obiad jedzony w miłej atmosferze, jak myć zęby. Dzieci dostają także inną pomoc. Jak trzeba to i buty, ubrania, przybory szkolne. Wydawałoby się, że we współczesnej Polsce nie zdarzają się takie historie, a jednak:

 – Proszę wyobrazić sobie, że masz 8 lat. Budzisz się rano. Za oknem deszcz ze śniegiem, 3 stopnie, na chodnikach rozmarznięte błoto śniegowe.  Czujesz już, że to będzie trudny dzień, bo kurtka jest jesienna, a jedyne buty to trampki. W domu zimno, w piecu nie napalone. Do jedzenia został suchy chleb. Trudno. Dajesz go młodszej 5 letniej siostrze. Po szkole zabierzesz ją do świetlicy- tam się naje i ogrzeje. Zbierasz się do szkoły. Jak zwykle na głodniaka…

Nie uwierzyłabym w te łzawe historie, gdybym nie pojechała do Sobięcina- najbiedniejszej dzielnicy Wałbrzycha i nie widziała tego na własne oczy. Warto pomóc tym dzieciakom. Warto utrzymać dla nich świetlicę. Mają tam codziennie ciepłe miejsce, posiłek, pomoc w nauce i miejsce do zabawy. To miejsce, w którym są dla kogoś ważne.

Warto dać tym dzieciakom swoje 2 minuty i zagłosować na filmik o nich. To nic nie kosztuje, a dzieciom z Wałbrzycha można odmienić świat.

 

Beata Rudnicka, wolontariuszka fundacji

535 41 22 97

 

Nasi partnerzy