KEP: Trzeba łączyć religię w szkole z katechezą w parafii

  • Napisany przez:
Na konieczność łączenia szkolnych lekcji religii z katechezą w parafii wskazał w swoim wystąpieniu podczas 387. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, przewodniczący Komisji ds. Wychowania Katolickiego, bp Wojciech Osial.
Przewodniczący Komisji ds. Wychowania Katolickiego podkreślił, że jest wypracowany model komplementarności między katechezą w parafii a lekcją religii w szkole. W ramach tego modelu Kościół chce szukać rozwiązań, które sprostają tym wyzwaniom. Trzeba ożywiać katechezę przy parafii i pracować nad jakością lekcji religii w szkole, nad ich prowadzeniem.
Musi mieć ona charakter ewangelizacyjny, musi wchodzić w dialog z kulturą – powiedział bp Osial. Katecheza szkolna jest bardzo istotna, pozwalając nam na dostęp do dzieci i młodzieży. Nigdzie takiego dostępu nie mamy i tę szansę powinniśmy wykorzystać angażując się maksymalnie, aby być otwartymi na problemy dzieci i młodzieży, na ich pytania i co zrobić, by ich przyciągać.
Trzeba też szukać ożywienia działań przy parafii, a duszpasterze liczą na pomoc katechetów – powiedział KAI przewodniczący Komisji ds. Wychowania Katolickiego.

źródło – ekai

zdj. – red.

Nasi partnerzy