Koncert życzeń dla Mamy

  • Napisany przez:

Wdzięczność to matka wszystkich cnót. Jednak by miała jakikolwiek sens, musi płynąć prosto z gorącego serca. Według św. Tomasza, pierwszym składnikiem wdzięczności, jest przyznanie, że się otrzymało dobrodziejstwo. Drugim – wyrażenie pochwały i podziękowania. Trzecim – odwzajemnienie się stosownie do miejsca, czasu i możliwości.

Dzisiaj w głuszyckiej świątyni pw. Chrystusa Króla, wyrażamy naszą wdzięczność najpierw Maryi, naszej Matce, obecnej w wizerunku figury – Pani Radości. Wyrażamy wdzięczność naszym mamom, zarówno żyjącym, jak i tym, które czekają na nas w domu naszego Ojca.

– tymi słowami powitał widzów TV Trwam proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy, ks. Sławomir Augustynowicz, witając i dziękując artystom na czele z reżyserem koncertu, panem Łukaszem Lechem. Zaznaczył, że to już kolejny raz, kiedy w tym składzie, goszczą w przepięknej Głuszycy wraz z widzami Tv Trwam.

Cieszę się że w naszym „Koncercie dla mamy” uczestniczą pasterz diecezji świdnickiej, ks. biskup Marek Mendyk, oraz ks. biskup Ignacy Dec, pierwszy biskup świdnicki. Cieszę się z obecności pana wicewojewody Jarosława Kresy. Wyrażam ogromną wdzięczność za pomoc w organizacji koncertu władzom samorządowym, na czele z panem Romanem Głodem Burmistrzem Głuszycy, panem Andrzejem Koc oraz jego rodzinie i przyjaciołom z Krakowa, panu Grzegorzowi  i panu Januszowi Handzel z Jurkowej, panu Robertowi Śliwińskiemu z Milikowic, pani Wandzie i panu Stanisławowi Jarosz z Pilzna – naszym nowym dobrodziejom, dzięki którym możemy gościć tak wielu artystów. Panu Maciejowi Szlęk z Markowej, panu Tomaszowi Wójcik wraz z rodziną z Krakowa, panu Grzegorzowi Grabowskiemu z Wałbrzycha. Składam wielkie podziękowanie pani Prezes Małgorzacie Śliwińskiej oraz całemu zarządowi Fundacji Katolicka Inicjatywa Berit. Dziękuję panu Karolowi Smulskiemu i całej ekipie TV Trwam za transmisję naszego koncertu, panu Zbigniewowi Michurze oraz pracownikom obsługi technicznej. Redakcji gazety w-Akcji i portalowi wakcji24.pl. Dziękuję moim współpracownikom – ks. Jakubowi Klimontowskiemu i ks. Adamowi Makielowi oraz wszystkim parafianom zebranym przed odbiornikami telewizyjnymi.

– kontynuował ks. Sławomir Augustynowicz. Następnie głos ponownie zabrał prowadzący pan Łukasz Lech:

Drodzy państwo to już czwarty telewizyjny koncert z Głuszycy, jakże inny, wyjątkowy. Te puste ławki chcemy, żeby symbolizowały głębię, jeszcze mocniejsze przeżycie tej naszej śpiewanej modlitwy.Dzień jakże symboliczny, jakże ważny. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że pieśnią, muzyką możemy dziś wyrazić naszą wdzięczność, miłość, najważniejszym osobom na ziemi – naszym mamom. Nie zapominając, rzecz jasna o Tej, która króluje w tej świątyni, o Pani Radości.

Serdeczne życzenia wszystkim mamom złożył także Burmistrz Głuszycy, pan Roman Głód:

Pozwolicie państwo, że w tym momencie złożę wszystkim mamom, zarówno tym głuszyckim, jak i polskim najserdeczniejsze życzenia. Dużo miłości, radości, a przede wszystkim zdrowia. Niech każdy wasz dzień będzie pięknym, słonecznym, majowym dniem.

Szczególne słowa uznania, Burmistrz Głuszycy skierował również do ks. proboszcza, wyrażając wdzięczność i uznanie za to, że w tym trudnym czasie znalazł formę, aby podziękować naszym drogim mamom, za to kim jesteśmy. Za to że przez chwilę z muzyką przenieśliśmy się do naszych mam, do naszych domów rodzinnych.

Pan Jarosław Kres, wicewojewoda dolnośląski odczytał przesłany list od pary prezydenckiej, Prezydenta pana Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy – pani Agaty Kornhauser – Dudy.

Dzień matki łączy nas wszystkich w przezywaniu wdzięczności i pięknych wspomnień. W to wiosenne święto, składamy wyjątkowe, uroczyste podziękowanie, za najcenniejszy dar, jaki otrzymaliśmy, za dar życia. Wraz z nim za wszelkie dobro, które wyświadczyły nam nasze mamy. Za ich miłość, troskliwość, czułość i opiekę. Za wpojone nam wartości duchowe, moralne  i patriotyczne. Za zakorzenienie nas w naszej kulturze, języku i tradycji.( …) To święto bardzo osobiste, bardzo rodzinne, ale też okazja abyśmy razem jako wspólnota narodu uczcili wkład polskich matek w budowę nowoczesnej Rzeczypospolitej.

Prezydent podziękował za wspaniałą inicjatywę widowiska muzycznego pt.: „Koncert życzeń dla Mamy” w kościele parafialnym w Głuszycy.

Na scenie wystąpili: Anna Sokołowska – Alabrudzińska, Marta Wilk, Sylwia Zelek, Michał Gasz, Marcin Jajkiewicz, Jakub Oczkowski. Kierownictwo muzyczne – Mieczysław Smyda, scenariusz i reżyseria – Łukasz Lech; opracowanie orkiestrowe – Maciej Nieć. Artystom na scenie  towarzyszyła orkiestra Arte Symfoniko.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że mimo tego zakrętu świata, my możemy modlić się pieśnią z wami. Z naszego ukochanego kościoła w Głuszycy. Będzie lirycznie, nastrojowo, sentymentalnie – tak jak u mamy. „Gdy kto chce zamknąć w jednym słowie, odgrom uczuć jasnych do granic ostatka,  niech przyklęknąwszy to imię wypowie, jedno jedyne, najsłodsze – MATKA.

– tymi słowami pan Łukasz Lech zaprosił wszystkich na uroczysty koncert.

Ze sceny wybrzmiały m.in.: O Maryjo, Mamo przychodzę do Ciebie, Tam było Ci najlepiej, Matko strzeż, Dziękuję Mamo, Moja matko ja wiem, Cudownych rodziców mam, Mamo, Człowieczy los czy Uśmiechnij się mamo.

Organizatorem muzycznego wieczoru była parafia pw. Chrystusa Króla w Głuszycy, partnerami: Fundacja Katolicka Inicjatywa Berit, Głuszyca – to lubię, Taurus, EventLight, HandPol, ROB – BUD, Kocyk. Patronat  medialny – TV Trwam oraz wakcji24.pl. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął bp Marek Mendyk, biskup świdnicki.

Podczas koncertu można było wyrazić swoje uczucia i złożyć życzenia dla mam. Były one wyświetlone na pasku w dolnej części ekranu.

[ngg src=”galleries” ids=”498″ display=”basic_thumbnail”]

Nasi partnerzy