Odsłonięcie Pomnika Niepodległości w Głuszycy

  • Napisany przez:

Dwa dni temu, 15 sierpnia, odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego. Nawiązując do tych ważnych uroczystości, wczoraj, 16 sierpnia 2021 roku, Biskup Świdnicki Marek Mendyk poświęcił nowo odsłonięty Pomnik Niepodległości w Głuszycy. Przy tej okazji odprawił uroczystą Mszę Świętą z udziałem pocztów sztandarowych i Wojska Polskiego. Wszystko miało miejsce w kościele pw. Chrystusa Króla w Głuszycy. Na celebrze nie zabrakło ważnych osobistości ze świata polityki, ekonomii i duchownych, a także nas – mieszkańców miasta i okolic, obywateli Państwa Polskiego. Wszyscy razem oddaliśmy hołd bohaterom tamtych lat.

Pułkownik Artur Barański, dowódca 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Pułkownik Artur Barański, dowódca 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej tak komentuje tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego:

Jest to najważniejsze święto naszej służby – Wojska Polskiego. Przy tej okazji, jak co roku, wręczono wyróżnienia i awanse wojskowe.  Wczoraj, w niedzielę, zorganizowaliśmy 30 pikników na terenie całej Polski. Pokazywaliśmy sprzęt wojskowy, pokazywaliśmy ludziom naszą pracę. Żołnierze, którzy na co dzień są w koszarach, ćwiczą i trenują, są poddani musztrze, wyszli do ludzi i pokazali, że też są zwykłymi ludźmi. Są wśród nas mężczyźni i kobiety. Mężowie i żony. Ojcowie i matki. Co dzień żyjemy ze świadomością, że w przypadku zagrożenia wolności naszego państwa, życia i zdrowia obywateli, będziemy ich bronić i chronić. Jesteśmy w gotowości. We Wrocławiu na Placu Wolności odbyły się huczne obchody naszego Święta, w których braliśmy udział. W Polkowicach można było zobaczyć i dotknąć munduru, sprzęt wojskowy, poznać historię naszej służby, porozmawiać.

Więcej zdjęć na naszym fanpage na facebooku wAkcji24.pl

Nasi partnerzy