Ogrody Kwiatów w Zamku Książ – 3 co do wielkości Zamku w Polsce

  • Napisany przez:

Podczas majówki zawsze mogliśmy podziwiać przygotowaną dla turystów i zwiedzających stałą atrakcję Zamku Książ – Festiwal Kwiatów. Ludzie rokrocznie tłumnie przybywali do Wałbrzycha, Świebodzic i Szczawna Zdroju. Chodzili po Górach Wałbrzyskich, podziwiali okoliczne zabytki, w tym odwiedzali Zamek Książ i jedną z 8 palmiarni w Polsce, zwiedzali Muzeum Porcelany i delektowali się zapachem budzącej się do życia przyrody, smakowali pyszną kawę z pianką lub czarną, jedli smaczne ciasta oraz lody – bo to już zaczynał się na nie sezon.

W tym i poprzednim roku było i jest inaczej. W roku ubiegłym czekaliśmy z utęsknieniem na dalsze wytyczne Rządu, z lękiem przyglądając się temu, co nastąpi. Walczyliśmy, bojkotowaliśmy noszenie maseczek, debatowaliśmy o szczepieniach przeciw COVID-19, słuchaliśmy różnych mediów, oczekiwaliśmy rychłego końca świata lub ufnie podążaliśmy za głosem przedstawicieli władz kościoła.

Jeszcze dziś możemy odwiedzić Zamek Książ, który przygotował dla chętnych alternatywną wystawę. Zamiast Festiwalu Kwiatów, który odbywał się wewnątrz Zamku, możemy podziwiać kwiaty w zamkowych Ogrodach.

Ogrody Kwiatów to roślinne aranżacje oraz kwietny tunel, czy też świetlane przejście. Wszystko znajduje się na 8 tarasach. Wstęp jest odpłatny. Bilet normalny kosztuje 35 zł, ulgowy 28 zł. Ogrody można podziwiać do końca tygodnia. Więcej informacji na www poświęconej Ogrodom Kwiatów.

Zamek Książ to 3 co do wielkości i największy na Dolnym Śląsku zamek w Polsce. Więcej o historii Zamku możemy przeczytać na oficjalnej witrynie.

 

red. Marta Chrisidu

Nasi partnerzy