Podejmij wyzwanie! Stań się pięknym człowiekiem

  • Napisany przez:

Do tej pory wyzwaniem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej było przejście 40 km nocą, w samotności i skupieniu. Sam trud wędrówki wydawał się wielki. Teraz to za mało. Nie chodzi o to, aby przejść trasę, ale o to, aby ją pokonać i stać się PIĘKNYM człowiekiem. Od dzisiaj miarą EDK nie są kilometry, ale ZMIANA, która się dokona w człowieku – PIĘKNO.

Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK) odbyła się po raz pierwszy w 2009 roku. W 2018 roku  Świebodzice pojawiły się na liście prawie 300 miast z kilkunastu krajów skąd można było wyruszyć na trasę o długości 43 km.  Liderzy EDK tworzyli możliwość poczucia Drogi Krzyżowej w inny niż dotychczas sposób. W sposób EKSTREMALNY.

W świebodzickich edycjach EDK na trasę wychodziło średnio około 40 osób. Przedział wiekowy uczestników, którzy ją ukończyli wynosił od 14 do 73 lat. W tym szczególnym – „koronawirusowym” roku można wyruszyć na 283 trasy ze 103 miejscowości w 25 krajach (dane z 18 lutego br.).

W 2021 roku po raz czwarty możemy przejść EDK ruszając ze Świebodzic. Rozpoczynamy 26 marca. Msza św. w intencji uczestników odbędzie się o godz. 20:00 w parafii św. Mikołaja w Świebodzicach. Po zakończeniu Mszy św. wyruszamy na trasę. Trasa św. Mikołaja o długości 43 kilometrów rozpoczyna i kończy się w Świebodzicach. Jak co roku decydujecie się na trud długiego marszu. Znów będziecie szli przez całą noc. Może być mgła, deszcz, śnieg lub błoto. Znów samotnie lub małych grupach oderwani od świata, ze swoimi fizycznymi ograniczeniami i chęcią ich pokonania. To czas na stworzenie przestrzeni na spotkanie i rozmowę z Bogiem. Ci, którzy przeszli EDK mówią, że było to wyzwanie, głębokie przeżycie, doświadczenie własnej słabości i chociaż ułamka ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas Swojej Drogi. Bo inaczej patrzy się na Jego cierpienie z ciepłej ławki w kościele, inaczej gdy na stopach pojawiły się odciski, nogi stają się ciężkie, raz po raz targane są skurczami, a do końca trasy pozostało jeszcze kilka lub kilkanaście kilometrów.

TO TRZEBA PRZEŻYĆ.

Zapraszamy mieszkańców Świebodzic i okolicznych miast i wsi do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Do spotkania się z samym sobą. Do spotkania z Nim.

Rejestracja internetowa uczestników na: https://www.edk.org.pl

Telefoniczna: Rysiek 535 145 615.

UWAGA: Należy pamiętać, że udział w EDK ma charakter indywidualnej praktyki religijnej, każdy uczestnik wyrusza w trasę na własną odpowiedzialność.

Jeżeli masz wątpliwości czy podołasz trudom tej wędrówki obejrzyj filmy o EDK na You Tube lub zadzwoń na podany numer telefonu.

Od uczestników wymagamy przestrzegania zaleceń w związku ze zwalczaniem pandemii.

Zapraszam na EDK AD 2021!

Lider rejonu – Rysiek Stochła

 

 

Nasi partnerzy