Słupiecka parafia na filmie Miłość i Miłosierdzie

  • Napisany przez:

W piątkowy wieczór 5 kwietnia, grupa 134 osób ze słupieckiej parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej wraz z duszpasterzami wybrała się do kłodzkiego kina Cinema3d na projekcję filmu Miłość i Miłosierdzie, dokument fabularyzowany w reżyserii Michała Kondrata, opowiadający historię polskiej zakonnicy-siostry Faustyny Kowalskiej, w rolę której wcieliła się Kamila Kamińska. Ta młoda dziewczyna wybrana spośród wielu przez samego Jezusa, stanęła przed wykonaniem niezwykle ważnej misji. Nie mniejszą rolę w objawieniu światu prawdy o Bożym Miłosierdziu odegrał bł. ks. Michał Sopoćko, wybitny kapłan i spowiednik świętej, którego losy również poznajemy. Bóg wyznaczył dla niego ważną rolę – realizację misji przekazanej Siostrze Faustynie. Temu dziełu poświęcił niemal całe swe życie. Trzeci z Apostołów Bożego Miłosierdzia to Karol Wojtyła – św. Jan Paweł II, który uczestniczył od początku w procesie wyniesienia na ołtarze Siostry Faustyny i uznania przez Kościół przesłania wynikającego z jej “Dzienniczka”, zaś w dniu kanonizacji 30 kwietnia 2000 roku ustanowił dla całego Kościoła święto Bożego Miłosierdzia, którego domagał się sam Jezus. Ten piątkowy seans to dla każdego z nas wielkopostne rekolekcje. Doskonały czas, by w ciszy swojego serca odpowiedzieć sobie na pytanie, czy mówiąc: Jezu ufam Tobie naprawdę w to wierzę? A może częściej sięgnę po Dzienniczek choćby dla kilku ważnych zdań, przesłań autorki, przez którą przemawiał sam Jezus? 

Film poruszający, pokazujący bardzo ważne przesłanie dla świata Bożego Miłosierdzia… Myślę że takie filmy utwierdzają nas jeszcze bardziej w tym, czym się kierujemy wierząc w Jezusa Chrystusa.
Kinga- Niespodziewane, wzruszające i dające do myślenia.
Jadzia- Koronkę odmawiam często, ale chyba nie zdawałam sobie sprawy jak Wielkie jest Miłosierdzie Boże.
Irena- Ratunkiem dla człowieka jest Boże Miłosierdzie ukazane w tym filmie. Możemy go doświadczyć przez czyn, słowo modlitwę…
Agnieszka
[ngg src=”galleries” ids=”418″ display=”basic_thumbnail”]

Nasi partnerzy