Sudecka 100 edycja 32 i pół

  • Napisany przez:

Sudecka 100 to najstarszy w Polsce górski bieg nocny na dystansie 100 km. Pierwszy raz odbyła się w  1989 roku, a od 1995 cyklicznie odbywa się w Boguszowie-Gorcach, który stał się domem tego niepowtarzalnego wydarzenia biegowego.

W tym roku bieg rozpoczął się 25 czerwca o godzinie 22:00 i 22:30. Część osób biegła 40 km, druga część 100 km. Trasa obejmowała drogi miejskie, leśne i polne. Wiodła przez Góry Wałbrzyskie i Kamienne, przez szczyty Trójgarbu, Chełmca, Dzikowca, Lesistej Wielkiej. Na trasie rozmieszczone były punkty kontrolne ze stanowiskami sędziowskimi i elektronicznym pomiarem czasu, punkty bufetowe, w których zawodnicy mogli się posilić i uzupełnić płyny. Trasa była zabezpieczana oraz patrolowana przez służby porządkowe zapewniane przez Organizatorów, Ratowników GOPR-u, Służby Medyczne, Służby Leśne, Policję i Straż Miejską, OSP, Drużyny Harcerskie oraz Wolontariuszy.

Iza z OSP Gorce

– Trasa była trudna i emocji co nie miara. Sama byłam zaskoczona, wzruszona i podekscytowana. Zabezpieczałam punkt 12 – skrzyżowanie Anny Walentynowicz i Waryńskiego. To niesamowite móc służyć zawodnikom w takich warunkach – mgła, noc, błoto, chłód. Poklepanie po ramieniu, spojrzenie w oczy, zwykły uśmiech, rozmowa, wsparcie, doping. Widziałam jak to ich krzepi! – mówi Izabela Chrisidu z OSP Gorce, która aktywnie brała udział w całym przedsięwzięciu.

 

Daniel Czuchrowski po przebiegnięciu maratonu Sudeckiej 100

– Było ciemno, mgła, ślisko, dżdżyście. O upadek na trasie nie trudno w takich warunkach. Sam zaliczyłem jedną wywrotkę. Dobiegłem w czasie 04:56:51. Połamałem 5 godz.!, z czego jestem mega zadowolony. Uzyskałem 64 pozycję ogółem, a w swojej kategorii wiekowej 28. Mam ochotę na więcej, więc po regeneracji wracam do treningów – komentuje jeden z uczestników biegu, Daniel Czuchrowski.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy właściwej regeneracji. Przebiec ponad 40 km maraton to nie lada wysiłek, a co dopiero 100 km! Każdy z Was jest zwycięzcą! Powodzenia w kolejnych zawodach biegowych.

Nasi partnerzy