Uwaga apel PKP! Przywrócony ruch kolejowy!

  • Napisany przez:

W najbliższym czasie na linii kolejowej nr 285 Wrocław Główny – Jedlina Zdrój, na odcinku Sobótka Zachodnia – Świdnica Przedmieście, wznowiony zostanie ruch pociągów.

Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych. Skrzyżowania toru z drogami są oznakowane i zapewniają bezpieczny przejazd. Zawsze niezbędna jest także rozwaga i odpowiedzialne zachowanie kierowców i pieszych.

Od Sobótki Zachodniej do Świdnicy  Przedmieście – POCIĄGI NA PRZEJAZDACH!

Brawura, pośpiech, rutyna i skłonność do ryzyka niektórych kierowców oraz pieszych, to główne przyczyny 98% wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych.

Linia kolejowa nr 285 na odcinku Sobótka Zachodnia – Świdnica Przedmieście nie była użytkowana przez ostatnie 20 lat, dlatego szczególnie przypominamy o zachowaniu ostrożności na przejazdach. Obowiązuje także  zakaz przekraczania torów w miejscach niedozwolonych.

Rozwaga i bezpieczne zachowania pozwolą każdemu bezpiecznie przejść i przejechać przez tory. Unikajmy tragedii!

Zatrzymanie się przed każdym przejazdem oraz zachowanie szczególnej ostrożności to gwarancja bezpieczeństwa dla kierowcy i osób, które przewozi jak również użytkowników linii kolejowej.

Prosimy o przekazywanie informacji o wznowieniu ruchu kolejowego wszystkim użytkownikom dróg.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Zakład Linii Kolejowych w Wałbrzychu

zdj. – pixabay

Nasi partnerzy