XXVIII Warsztaty Nauczycielskie w Drodze

  • Napisany przez:

W sierpniu odbyła się XXVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców „Warsztaty w Drodze”, której patronuje bł. Natalia Tułasiewicz. Przewodnikiem pielgrzymki był ks. dr Andrzej Oczachowski.

W tym roku z powodu pandemii pielgrzymka nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę miała znacznie ograniczony wymiar. Warsztaty tradycyjnie rozpoczęły się 31 lipca br. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze. Pielgrzymi jednak nie przeszli całej długiej trasy. Tegoroczne warsztaty odbyły się na zasadzie sztafety. 10 sierpnia dwanaście grup – po 2- 4 osoby – przeszło odcinki, które do tej pory przemierzała cała grupa Nauczycielskich Warsztatów w Drodze. Dzięki temu pielgrzymka pokonała
całą trasę.
11 sierpnia nauczyciele uczestniczyli w rekolekcjach stacjonarnych, na których gościli krewną bł. Natalii Tułasiewicz oraz p. Marka Budniaka – historyka i pełnomocnika wojewody lubuskiego ds. kombatantów i osób represjonowanych.

Krewna bł. Natalii Tułasiewicz przybliżyła postać patronki warsztatów, która w trakcie II wojny światowej sumiennie i odważnie krzewiła wiarę, za co zapłaciła życiem w obozie w Ravensbrück. Obecnie czynione są starania, aby błogosławiona Natalia Tułasiewicz stała się patronką nauczycieli i wychowawców. 12 sierpnia natomiast nauczyciele i wychowawcy uroczyście weszli na Jasną Górę. Ukoronowaniem warsztatów była Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem ks. bpa Tadeusza Lityńskiego.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pielgrzymka odbędzie się w tradycyjnej formule.

Monika Orłowska-Pawlik

fot. – Jacek Pawlik

[ngg src=”galleries” ids=”502″ display=”basic_thumbnail”]

Nasi partnerzy