Zagrali dla hospicjum

  • Napisany przez:

Fantastyczne połączenie pięknej muzyki, dobrej zabawy i miłości płynącej prosto z serca –  taka właśnie była ostatnia sobota karnawału w Wałbrzychu. W tym szczególnym dniu dla ludzi dobrego serca, uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu pod batutą p. Małgorzaty  Sapiechy – Muział zagrali w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu Karnawałowy Koncert Charytatywny „O sole Mio” na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu. Koncert uświetnił występ tenora p. Marcina Czopki – absolwenta Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Cały dochód z koncertu został przeznaczony na rehabilitację nieuleczalnie chorych dzieci znajdujących się pod opieką hospicjum.

Idea współpracy charytatywnej między Zespołem Szkół Muzycznych w Wałbrzychu a wałbrzyskim Hospicjum trwa już od lat. Jej inicjatorką była  nieżyjąca już p. Ewa Hańczak – Zatorska.

W trakcie koncertu, który zgromadził wiele dobrych serc, wykonywane były utwory muzyki włoskiej. Nie zabrakło też Marsza Radeckiego Johann’a Strauss’a. Był to czas wspólnej zabawy  przepełnionej miłością i dobrocią.

Jacek Pawlik

 

Nasi partnerzy