1000 dni z Panem!

  • Napisany przez:

Całodobowa wieczysta adoracja prowadzona przez wspólnoty parafialne to wielka rzadkość. W całej Polsce takich miejsc jest zaledwie 12. Jedyną na Dolnym Śląsku jest parafia Chrystusa Króla w Głuszycy. 28 września 2017 minęło 1000 dni modlitwy! To już 24 tysiące godzin spędzonych sam na sam z Panem. Przypominał o tym słynny proboszcz z Ars, św. Jan Maria Vianney, który w czasie kazań często wskazywał na tabernakulum i wołał „On tu jest”!

Aby trwać we wspólnocie przed Najświętszym Sakramentem 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, trzeba przełamać barierę, która jest w nas samych. Jeżeli wierzy się, iż jest to dzieło Boże, to On sam będzie nas w tym dziele wspierał. Mimo przeszkód, przez prawie 3 lata nie było żadnych większych trudności. Zasadą jest wielka dyscyplina osób, które zobowiązały się do tej modlitwy. – Jest dla mnie wielką radością, że osoby świeckie całkowicie wzięły na siebie trud organizacji i koordynacji dyżurów – mówi proboszcz ks. Sławomir Augustynowicz. – To świadczy też o dojrzewaniu tej wspólnoty.

Dziś, po blisko 3 latach, prawie 300 osób adoruje w sposób systematyczny (każdy o wybranej przez siebie jednej godzinie w tygodniu). Co najmniej drugie tyle uczestniczy w miarę systematycznie bez zapisywania się.

Niby nic niezwykłego nie wydarzyło się w parafii, ale… bardzo wiele przez ten czas wydarzyło się w sercach ludzi, którzy systematycznie adorują. Każda z prawie 300 osób mogłaby powiedzieć świadectwo o wewnętrznej przemianie. To z kolei przekłada się na wszystkie relacje, w których oni są z innymi ludźmi.

I Ciebie Pan zaprasza do osobistej rozmowy:

 Wieczysta adoracja:

Od niedzieli (g. 19.00) do czwartku (g. 9.00): kaplica Wieczystej Adoracji, ul. 11 Listopada 6a.

Od czwartku (g. 9.00) do niedzieli (g. 9.30): kaplica św. Józefa, ul. Kolejowa.

Niedziela (od g. 11.00 do 17.00): Kościół Narodzenia NMP w Grzmiącej.

Adoracja jest zawieszana na czas Eucharystii w kościołach.

 

Nasi partnerzy