20 lat Concerto Glacensis!

  • Napisany przez:

Dwadzieścia lat temu po raz pierwszy na kłodzkiej scenie pojawił się i znakomicie zaśpiewał pod dyrekcją Katarzyny Mąki chór „Concerto Glacensis”. I od tej pory wielu miłośników muzyki chóralnej w zapartym tchem obserwuje losy tego niezwykłego zespołu, który, dzięki swej pracy i wytrwałości oraz świetnemu kierownictwu, stał się jednym z najlepszych na Dolnym Śląsku, zdobywając liczne nagrody na festiwalach w całej Europie.

Koncerty „Concerto” zawsze przyciągają licznych melomanów. Tak też się stało 9 lutego. Do wielkiej sali Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku przybyło ponad sześćset osób, by z wypiekami na twarzy wysłuchać dwudziestu hitów na dwudziestolecie kłodzkiego chóru. Emocji było co niemiara, bo każdy znalazł w jubileuszowym spektaklu coś dla siebie. Wszak „Concerto Glacensis” ma w sowim repertuarze muzykę sakralną, klasyczną, operową i operetkową, musicalową, jazzową, filmową, ludową z różnych stron świata, patriotyczną no i oczywiście współczesną we wszystkich swoich odmianach i gatunkach. Tym razem przeważały musicale oraz muzyka ludowa.

Wiwat „Concerto”! Wiwat Kasia Mąka! Wiwat dwudziestolecie! Pamiętajcie, że drzwi Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku są dla Was zawsze szeroko otwarte!

Janusz Laska

Nasi partnerzy