AMDK – również w smartfonie

  • Napisany przez:

Zapraszamy wszystkich mieszkańców diecezji świdnickiej do modlitewnego przeżywania tegorocznego okresu Wielkiego Postu.

Przypominamy, że projekt Adoracyjnej Miejskiej Drogi Krzyżowej zakłada nawiedzenie czternastu kościołów na dwóch trasach: świdnickiej i kłodzkiej, przy czym każdemu z kościołów przypisana jest jedna stacja Drogi Krzyżowej. (więcej szczegółów TUTAJ)

AMDK rozpoczęła się 14 lutego i potrwa do końca Wielkiego Postu czyli do Wielkiej Soboty. Dla wszystkich wiernych którzy będą potrzebować więcej czasu organizatorzy uwzględnili drugi termin – 8 września.

Pielgrzymi mogą nawiedzać wskazane kościoły w dowolnie wybrane dni Wielkiego Postu, spędzać na rozważaniach modlitewnych dowolną ilość czasu, korzystając z przygotowanych modlitw lub przeżywać Mękę Pańską na swój własny indywidualny sposób.

W każdym z kościołów będzie do nabycia przewodnik ADMK, w którym pielgrzymi znajdą praktyczne wskazówki dotyczące danej parafii, np.: godziny Mszy św., nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, rozważania i modlitwy dotyczące stacji  oraz miejsce do odciśnięcia pieczątek.

Pielgrzymi mogą skorzystać również z nowoczesnego sposobu dostępu do przewodnika, pobierając darmową  aplikację mobilną AMDK  w Sklepie Play.

Nasi partnerzy