Adwentowy dzień skupienia

  • Napisany przez:

Warto rozpocząć intensywnie Adwent w gronie rówieśników. 5 grudnia przekonała się o tym czterdziestoosobowa grupa dzieci z parafii katedralnej wspólnie z paniami katechetkami i ks. Mirosławem. Gościem spotkania był ks. Tadeusz Faryś, misjonarz, który przypomniał o istocie i potrzebie dobrze przeżywanego czasu Adwentu przygotowującego człowieka na spotkanie z Przychodzącym.

Nie zabrakło również treści misyjnych, między innymi o potrzebie modlitwy za tych, którzy jeszcze Jezusa nie poznali. Na znak podjętych postanowień adwentowych dzieci wycięły w kolorowego papieru obrysowane dłonie, na których napisały lub narysowały postanowienie adwentowe, a chętni mogli dodatkowo przedstawić je w formie pantomimy.

Był również ciepły posiłek oraz dużo śpiewu, rozmów i zabaw integrujących. Pięknym podsumowaniem stało się wspólne uczestnictwo w roratach. Bogu niech będą dzięki!

MW

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”343″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy