Anioły Sandry

  • Napisany przez:

Anioł jest posłańcem niebios i pośredniczy między Bogiem a człowiekiem. Jest odbiciem boskiego kształtu – czysty, potężny, piękny i święty. Dla człowieka ponadto anioł jest nadzieją i poczuciem bezpieczeństwa, przyjacielem w postaci duchowej.

Takich aniołów spotyka Maria Magdalena według Ewangelii Janowej 20.11-18, gdzie czytamy: „A Maria stała u grobu zewnątrz i płakała. I płacząc nachyliła się, i zajrzała do grobu. I spostrzegła dwóch aniołów w bieli siedzących, jednego u głowy, a drugiego u nóg, gdzie było złożone ciało Jezusowe.

Mówią jej oni: Niewiasto czemu płaczesz?” Dlaczego aniołowie nie ukazali się Piotrowi albo Janowi ale właśnie Magdalenie nazywanej też „Apostołką Apostołów”? A wzmianka o miejscu spoczynku aniołów ma wiele wyjaśnień i interpretacji, np. św. Augustyn widział miejsca zajmowane przez dwóch aniołów na sposób alegoryczny, jako zachętę do głoszenia Ewangelii Chrystusa „od głowy do stóp”, czyli „od początku aż po sam koniec” (Traktaty o Ewangelii Janowej, 121, 1).

„Malowanie właśnie ANIOŁÓW to moja pasja i ogromna miłość „- tak o pracy i fascynacji malarstwem opowiadała na warsztatach wielkanocnych zorganizowanych dnia 15 marca 2018 r., przez księdza Marcina w Szkole Podstawowej Nr 7 w Nowej Rudzie, Pani Sandra Fidurska. Artystka urodziła się w Tychach i tam skończyła szkołę ceramiczną. Od 1997 roku mieszka w pobliskim Jugowie, gdzie zachwyca własnoręcznie robionymi świecami, makramami oraz nietuzinkową biżuterią i podbija serca – aniołami malowanymi na starych deskach. Anioły duże i malutkie, radosne i zatroskane, malowane na bardzo starych i zniszczonych deskach, jak i te spoglądające na nas zza swoich delikatnych skrzydeł były jedynie niewielką próbką tego co już zostało przez Panią Sandrę namalowane w ciągu kilku ostatnich lat. Gotowe prace – urzekają, wzbudzają radość ale być uczestnikiem procesu tworzenia obrazu, poznać technikę malarza, podążać jego myślami to bardzo osobiste doświadczenie, którego byliśmy uczestnikami podczas warsztatów. Pani Sandro bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie anioły noworudzko-jugowskie, które wyszły spod Pani pędzla i strzegą naszych domów, dziękujemy za zaraźliwą pasję realizacji własnych marzeń i świadectwo wiary, dziękujemy za nasze wspólne warsztaty wielkanocne w cieniu skrzydeł anioła.

Beata

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”139″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

 

Nasi partnerzy