Augustowskie noce KSM-u cz.II

  • Napisany przez:

Nazajutrz budzi nas rześkie powietrze. Słońce już wysoko. Będzie ciepły dzień. Śniadanie i znów siedzimy w autobusie. Przed nami godzinna podróż na półwysep Wigry. Zwiedzamy dawną siedzibę Mnichów Kamedułów. Nadstawiam ucho, chcę usłyszeć coś więcej, turyści którzy nas mijają, wyciszają się i sami nadstawiają ucho. Ks. Jakub Górski, on to ma gadane, czy on wszystko wie o tym miejscu? Nakrywam ramiona, wchodzę do kościoła. Modlę się cicho. Za chwilę Msza św. i kolejna… bajka? Tak, kazanie-bajka, z morałem. Zaraz po Mszy św. zwiedzamy mieszkanie, w którym zatrzymał się Jan Paweł II podczas kolejnej wizyty w Polsce.  Po powrocie nasi księża zadbali o to, aby nie zabrakło nam czasu na relaks nad jeziorem Necko. Kajaki, rowery wodne, plaża, słońce i święty spokój. Zapada wieczór, nawet komary nie dokuczają. O jak dobrze, przed nami kolejna, druga „augustowska noc”.

Śpi się świetnie. Mikke łóżko, śnieżnobiała pościel, trzeba wstawać, już 8.00. Śniadanie czeka. „Kawa po śniadaniu u mnie” krzyczę do naszych. „Dla mnie z mlekiem i cukrem” zgodnym chórem – mówi Marta i Magda. O 10.00 wszyscy gromadzimy się na Mszy św. Jest i bajka. Jak on to robi? Po Mszy św. szybko organizuję swój plecak, mam wszystko, idziemy nad jezioro, by tam odpocząć, popływać, może trochę się opalę, w końcu mam wakacje. Szybko mija czas. Kolacja. Wieczór spędzę aktywnie, siatkówka. Ile emocji, serwis, 1, 2, 3 i jest, punkt. Nasi wygrywają. Ale, co to? Chirliderzy? Tańczą, dopingują. Jest moc. Chwilę później siadam przy ognisku. Podają kij z kiełbasą, niosą chleb, ketchup i musztardę. Mateusz, nasz przewodnik znów się spisał. Przed północą, kładę się w swoim łóżku. „Augustowska noc” – może przyniesie mi ciekawy sen.

Magdalena Kołacz

Klaudia Chętkowska

ks. Jakub Górski

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”270″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

Nasi partnerzy