Augustowskie noce KSM-u cz.III

  • Napisany przez:

To już ostatni dzień naszego wyjazdu. Po skromnym śniadaniu (jest piątek) nasz przewodnik zabiera nas w rejs statkiem, do Studzienicznej. Wsiadamy na pokład statku którym płynął sam Jan Paweł II w 1999 roku. Na statku, papieska kajuta. Trochę wieje, ale jakie widoki zza burty. Studzieniczna, to małe sanktuarium Matki Bożej. Liczne pielgrzymki cisną się do malutkiego kościoła. Zapada cisza, rozpoczyna się Msza św. Widzę skupionych ludzi, śpiewają, modlą się i słuchają. Sama nadstawiam ucho –  i jest. Bajka. Zaraz po Mszy św. wsiadamy do naszego autobusu, wracamy do hotelu. Resztę dnia mamy dla siebie. W hotelu każdy rozchodzi się do swojego pokoju, by zaraz wyjść gotowym do wcześniej zaplanowanej formy odpoczynku.  Rowerki wodne i kajaki odbijają od brzegu. Ręczniki ze sznurka rozłożone na trawie do opalania. Po obiadokolacji rozgrywamy mecz siatkówki, a dla znudzonych – dyskoteka. Chwilo trwaj! „Augustowska ostatnia noc” gromadzi wszystkich na zasłużony odpoczynek.

„Ja nie chcę wracać do domu” – słyszę przy śniadaniu ostatniego dnia. Ale cóż, trzeba wracać. Pakowanie, bagaż za bagażem ląduje w autobusie. Ostatnie spojrzenie na jezioro. Trudno trzeba wracać. W drodze powrotnej zatrzymujemy się w Sokółce. Wchodzimy do malowniczo położonego kościoła pw. św. Antoniego. To właśnie tu, w 2008 roku dokonał się Cud Eucharystyczny. Nie ma zbyt wielu ludzi. Słyszę w kościele szept modlitwy, czuć atmosferę tego miejsca. Jak tu ładnie. O 10.30 Msza św., zaraz po niej kawa, ciastko i sklep z pamiątkami.  Wsiadamy do autobusu, przed  nami długa droga do domu. Mam nadzieję, że za rok też mnie zabiorą. Ale dokąd? Co wymyślą młodzi z KSM?

Magdalena Kołacz

Klaudia Chętkowska

ks. Jakub Górski

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”271″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

Nasi partnerzy