Augustowskie noce KSM-u

  • Napisany przez:

Kanapki, termos, karty, różaniec i dobry humor…” to podstawowe wyposażenie każdego plecaka 42 osobowej grupy członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z diecezji świdnickiej, którzy na swój wakacyjny wyjazd pojechali do Augustowa na Mazury.

Jest noc. My czekamy… w końcu jest, nasz autobus. „Ja siedzę z przodu” – krzyczy ksiądz Paweł. „No pewnie, ja też” – kończy ksiądz Jakub. Po długich przygotowaniach, zaczynamy naszą przygodę. Jedziemy.

Nocna podróż do Gietrzwałdu, każdemu daje siwe znaki. Szybka toaleta, śniadanie i Msza Święta, w miejscu objawień Matki Bożej. Patrzę na uczestników naszego wyjazdu i mimo nie przespanej nocy widzę na ich twarzach uśmiech.  Nawiedzamy sanktuarium, w tym świętym miejscu Matka Boża objawiła się 160 razy, małej Justynce Szafryńskiej i Basi Samulowskiej. Tu z wiarą dotykamy świętego miejsca, cichutko wzdychamy z intencjami, które wieziemy. Nawet kolejka do cudownego źródełka nie jest nam straszna. Wyjeżdżamy, uśmiechnięci. Kolejnym świętym miejscem, do którego udajemy się to Sanktuarium w Świętej Lipce na pograniczu Warmii i Mazur. Wita nas wspaniała barokowa fasada kościoła pw. Nawiedzenia NMP. Krużganki w których się chronimy przed palącym słońcem, wprowadzają nas w atmosferę tego miejsca. Piękne freski opowiadają historię tego miejsca, którym od ponad 400 lat, opiekują się Księża Jezuici. Nieodparte wrażenie na każdym, pielgrzymie, turyście, czy zwykłym ciekawskim, który o godz. 14.00 wszedł do kościoła, zrobił wspaniały koncert organowy, na jedynych w swoim rodzaju, ruchomych czy wręcz tańczących organach. Pełni wrażeń, udajemy się w drogę do Augustowa, do hotelu na zasłużony odpoczynek. Przed nami pierwsza „augustowska noc”.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”269″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy