Ballada o mistrzu

  • Napisany przez:

Już po raz drugi w gościnne progi Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku zawitał musical „Ballada o Mistrzu” inspirowany twórczością Adama Mickiewicza w brawurowej reżyserii siostry Benedykty Karoliny Baumann. 17 września – w ramach obchodów 36-lecia parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku – uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Kłodzku ponownie wcielili się w role romantycznych bohaterów sprzed 200 lat. W przypadku tej trupy aktorskiej sprawdza się powiedzenie, że czas działa na korzyść dzieła sztuki, bo z przedstawienia na przedstawienie musical wybrzmiewa coraz lepiej, o czym świadczyły długie barwa na stojąco wypełnionej po brzegi sali CKCh oraz liczne pochwały po występie, także od obecnego na przedstawieniu ks. biskupa Adama Bałabucha..
Młodość, energia, doskonała muzyka, znane teksty, symboliczne stroje i rekwizyty, wysmakowana i skromna gra młodych aktorów oraz bezbłędna gra kwartetu (wiolonczela, skrzypce, pianino, klarnet) – to wszystko przyczyniło się do tego, że mieliśmy poczucie przeżywania niezwykłego wydarzenia artystycznego.
A po spektaklu na wszystkich czekał wspaniały tort z Bolesławowa, kawa, herbata i zimne napoje, nic więc dziwnego, że wiele osób przeznaczyło ten czas na rozmowy.

Janusz Laska

 

Nasi partnerzy