Beatyfikacja H. Chrzanowskiej cz.I

  • Napisany przez:

Już w piątek zawitały do Krakowa liczne delegacje pielęgniarek, które zjechały z całej Polski. Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych z Wałbrzycha reprezentowała 11 osobowa delegacja, w której uczestniczyła nasza parafianka z Nowej Rudy- Słupiec- pielęgniarka Renata Mrozek – Członkini ORPIP w

Wałbrzychu. Dnia 28.04.2018 r., o godzinie 10:00  w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach odbyła się uroczysta Msza Święta Beatyfikacyjna Hanny Chrzanowskiej, pionierki pielęgniarstwa społecznego i współpracownicy Karola Wojtyły; została beatyfikowana w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 20 lat po wszczęciu procesu beatyfikacyjnego i 45 lat po swojej śmierci.

Towarzyszenie chorym było istotą jej misji, której poświęciła osobiste życie, siły, czas i oszczędności. Wyznaczyła standardy nowoczesnej opieki nad chorymi, której fundamentem jest nie tylko niesienie ulgi w bólu fizycznym, ale także pomoc duchowa.

W uroczystościach uczestniczyły pielęgniarki z całej Polski i z zagranicy, lekarze, chorzy i ich opiekunowie, a także wolontariusze. Pielęgniarki z dumą i godnością stały przed ołtarzem w strojach galowych z czepkami na głowach z licznie przybyłymi pocztami sztandarowymi. Wszyscy modlili się i dziękowali Bogu za nową błogosławioną, dla której „Zawód pielęgniarki był prawdziwym powołaniem, był wezwaniem z góry dla dobra potrzebujących”. Hanna przyjmowała postawę matki w stosunku do swoich chorych i traktowała ich jak prawdziwe dobro. Przesłaniem dla nowo kształcących się pielęgniarek jest widzieć drugiego człowieka w niesieniu pomocy, a w cierpieniu ludzi, odnajdywać miłość Boga.   

Renata Mrozek

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”180″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

  

Nasi partnerzy