Bieg po radość

  • Napisany przez:

Z okazji jubileuszu patrona Salezjanów 31 stycznia w Dzierżoniowie, w Niepublicznej Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek odbyła się druga edycja „Biegu po radość”. Organizatorzy zaprosili reprezentacje z powiatu dzierżoniowskiego.

31 stycznia to ważny dzień w placówkach salezjańskich, gdyż jest to patronalne święto założyciela – św. Jana Bosko – genialnego wychowawcy i nauczyciela młodzieży.

Jak powszechnie wiadomo radość ma to do siebie, że nie można jej zatrzymywać, trzeba się nią dzielić. Dlatego zaproszono chętnych z klas IV – VII szkół podstawowych do wspólnego świętowania i dobrej zabawy. Uczestników obowiązywał głównie: dobry humor, wyśmienita zabawa i zespołowe wykonywanie zadań. Przydatna okazała się również podstawowa wiedza religijna oraz wiedza interdyscyplinarna z innych dziedzin nauki.

Na zaproszenie dzierżoniowskiej placówki Sióstr Salezjanek odpowiedziało 9 drużyn z naszego powiatu. Wśród nich była reprezentacja pieszyckiej Jedyneczki. Honory gospodarza pełniła Krystyna Baniak, która powitała wszystkich przybyłych na grę terenową. Pomysłodawczynią z ramienia dzierżoniowskiej placówki jest Katarzyna Gendasz. Imprezę rozpoczął wspólny taniec. Uczniowie Niepublicznej Szkoły Sióstr Salezjanek im. bł. Laury nauczyli swoich rówieśników kilku układów tanecznych, które mogą być wykorzystane, chociażby na zbliżających się zabawach karnawałowych. Następnie rozpoczął się bieg po dwunastu punktach umieszczonych na terenie placówki. Każda reprezentacja ciężko, ale też radośnie, pracowała na swój sukces. Ostatnim punktem było wspólne tworzenie plakatu z hasłem przewodnim „RADOŚĆ”. Każda reprezentacja miała na to zadanie ok. 20 minut. Hasło naszych uczniów brzmiało: „Dzielmy się radością jak chlebem i Ewangelią”. Naszą SP 1 w Pieszycach – Jedyneczkę – reprezentowali:

Szymon Garbera, Anastazja Klementowska, Natalia Zając – cała trójka z klasy 7 A, Szymon Bakalarz z 5 A oraz Wiktoria Pilarczyk i Izabella Szewczyk z 4 B.

Gra terenowa trwała ponad trzy godziny. Werdykt szacownego jury brzmiał:

I miejsce – drużyna „Prymusy” z Ekologicznej Szkoły Podstawowej Nr 7 w Bielawie

II miejsce – „Promyczki ze Szkoły Podstawowej w Piławie Dolnej

III miejsce – „Tuszynki” ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie

Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali dyplomy uznania za udział w imprezie. Z kronikarskiego obowiązku przypomnę nieśmiało, iż w roku poprzednim nasza reprezentacja z pieszyckiej Jedyneczki zajęła II miejsce na jedenaście drużyn. Wszyscy uczestnicy wraz z katechetami będą wspominać ten dzień z wielkim uznaniem dla organizatorów. Atmosfera spotkania była radosna i ciepła.

Gratulujemy organizatorom! Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Obyśmy umieli odwagę dzielić się radością jak chlebem i Ewangelią! Świat wówczas w nas i wokół nas byłby piękniejszy. Może spróbujmy już od dzisiejszego dnia…

Zachęcamy do obejrzenia również relacji fotograficznej zamieszczonej poniżej.

tekst i zdjęcia: Dorota Słupska – Kresa

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”102″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy