Błogosławieni miłosierni

  • Napisany przez:

W odniesieniu do ośmiu błogosławieństw wybrzmiała homilia ks. biskupa Adama Bałabucha, który przewodniczył liturgii Mszy świętej w kościele pw. św. Barbary w Starym Lesieńcu, 5 X 2018r., z okazji 15 rocznicy wniesienia relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej i 29 rocznicy obchodów Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej. Wspólnie z ks. Biskupem Mszę św. koncelebrował ks. Proboszcz Andrzej Bajak, ks. dziekan Sławomir Augustynowicz, ks. dziekan Bogumił Wermiński oraz przybyli zza granicy Proboszcz Franciszek z Šonova, a także Rudolf Gerede z klasztoru Ojców Premonstratersów.

Człowiek miłosierny to ten, który daje srebro innym, cieszymy się że są z nami bracia Czesi bo przecież Polska przyjęła chrzest od Czechów- nawiązywał w swej homilii ks. Biskup Adam. W odniesieniu do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przytoczony został cytat z Dzienniczka św. Faustyny: „Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli będzie posłuszna Woli Bożej wywyższę ją w świętości i potędze.” To prorockie słowa Jezusa do św. Faustyny odnośnie Polski.- Posłuszeństwo woli Bożej to wypełnienie 10 przykazań Bożych.

Jezus w Eucharystii wpaja nam potrzebę kroczenia drogą Błogosławieństw. W kościele św. Barbary zebrało się się ok 150 wiernych, którzy wzięli udział w uroczystej mszy św. z oddaniem czci ucałowaniem relikwii św. Siostry Faustyny. W dalszej części spotkania mogliśmy usłyszeć koncert patriotyczno-religijny nawiązujący do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w wykonaniu katedralnej scholi „ Cantorum Exultet”.

Po występie scholi mogliśmy podziwiać spektakl w wykonaniu Ogólnopolskiego Teatru „William Es” pt. „ Wambierzycka Maryja”. Następnie wszyscy przenieśli się na salę Akcji Katolickiej, gdzie odbyła się wspólna agapa. W uroczystościach brały udział władze miasta : zastępca Burmistrza Pan Paweł Sosialuk, Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Sylwia Dąbrowska oraz Pani Sekretarz Irena Dzilińska. Na ręce przedstawicieli władz zostały wręczone podziękowanie dla Burmistrza Miasta Pana Waldemara Kujawy za zaangażowanie i pomoc niesioną na rzecz parafialnego oddziału Akcji Katolickiej przy parafii św. Trójcy w Boguszowie Gorcach. Szczególnie za przekazanie sali i wsparcie w przystosowaniu jej do użytku przez stowarzyszenie. Podziękowanie wręczyły obecne na uroczystości prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Pani Magdalena Jarosz oraz Pani Monika Rejman- poprzednia prezes. Na uroczystości był obecny również komitet Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej reprezentowany przez Pana Juliana Golaka i Panią Teresę Bazała, siostry ze Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek z Wałbrzycha, a także goście z odległych miejsc Polski i Czech.

W imieniu Organizatorów  Polsko – Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej i Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy modlitwą, ofiarą i pracą przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości. Szczególne podziękowanie za wsparcie finansowe w postaci dotacji ze strony miasta Boguszów- Gorce.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”318″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy