Bohater październikowej niedzieli

  • Napisany przez:
Piękna, słoneczna jesienna niedziela w biało-żółtych barwach, kolorach flagi papieskiej. Parafianie w żółtych koszulkach i chustach, biało-żółte balony. Wszystko to dla bohatera tej październikowej niedzieli- naszego ukochanego Św. Jana Pawła II. 14 października w Kościele obchodzimy XVIII Dzień Papieski. W tym roku ma on szczególne znaczenie z racji przypadającej 40 rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.
Przed słupiecką świątynią stanęła cukierenka ze słynnymi wadowickimi kremówkami, którą przed laty wspominał Jan Paweł II. Bo przecież w Wadowicach wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, studia się zaczęły, i teatr się zaczął i kapłaństwo się zaczęło…Tam była cukiernia, po maturze chodziliśmy na kremówki…I do naszej cukierni po każdej Mszy Św. przychodzili licznie wierni, by przy kawie lub herbatce skosztować tego papieskiego przysmaku, jak również pysznego tortu, przygotowanego specjalnie na tę okazję. Kremówka w tym dniu cieszyła się niebywałym powodzeniem. Wielką ciekawość wzbudziły również zgromadzone przez parafian pamiątki z Pontyfikatu Papieża Polaka. Obrazy, monety, znaczki łyżeczki, książki- wszystko to można było zobaczyć w białym namiocie w naszym Papieskim Miasteczku, w które na chwilę zamienił się plac przed kościołem.
Barka – ukochana oazowa pieśń Jana Pawła II towarzyszyła czytanym fragmentom Jego dzieł, w których tak wiele mówił o ojcostwie. Promieniowanie Ojcostwa to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego, a zarazem tytuł dramatu Karola Wojtyły. Dlatego też przybliżone zostały dzieła takie jak: „Dar i Tajemnica”, „Wstańcie, chodźmy”, czy „Pamięć i tożsamość”w których uczy, że nie można być prawdziwym ojcem, jeśli nie odkryje się najpierw, że jest się synem Boga. Ulubione pieśni przeplatane nauczaniem Ojca Świętego płynące z głośników, występy najmłodszych przedszkolaków z Bajki i Mini, jak również uczniów słupieckiej szkoły- wszystko to w hołdzie Św. Janowi Pawłowi II. I jeszcze malowanie buziek, bańki mydlane, warsztaty plastyczne z udziałem wolontariuszy to atrakcje dla dzieci, które przychodziły tak chętnie wraz ze swoimi rodzicami. Każdy w tym dniu mógł zostawić swoje słowo wpisane do pamiątkowej księgi i zabrać z sobą do domu myśl Jana Pawła II, by towarzyszyła nie tylko dziś, jutro, ale przez całe życie.
Ten dzień był pełen wrażeń, radości i wspomnień, a każda chwila poświęcona naszemu Wielkiemu Świętemu. Dzieci podczas Mszy Świętej obejrzały krótki film o życiu Lolka. A wieczorem uwieńczeniem tego niezwykłego dnia był koncert z udziałem Chóru Parafialnego, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i zaproszonych artystów- wspaniała uczta dla duszy.
Dziękujemy dobremu Bogu za dar Ojca Świętego Jana Pawła II, za to, że w tak wyjątkowy sposób mogliśmy przeżyć Słupiecki Dzień Papieski, którego pomysłodawcą był ks. Marcin.
Bóg zapłać wszystkim, którzy sprawili, że był to dobry, piękny dzień.
Agnieszka Kruk
 
Poniżej piękna galeria zdjęć z uroczystości, której autorem jest Andrzej Kruk.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”305″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

Nasi partnerzy