Bractwo w Częstochowie…

  • Napisany przez:

16 marca o godzinie 14.00 Bractwo św. Józefa wyruszyło busem spod kościoła parafialnego w Słupcu na Dzień Skupienia do Częstochowy. Po modlitwie, zawierzeniu drogi do Częstochowy i czasu na skupienie się, pielgrzymi z dobrym humorami ruszyli w podróż. Czas drogi upłynął na modlitwie, rozmowach i śpiewie. O godzinie 15.00 członkowie Bractwa odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, modląc się tym razem za parafię i jej wszystkie sprawy.

Podczas drogi nie zabrakło przerwy na małą kawę i coś do niej. I mimo że w pewnym momencie zaskoczył wszystkich pielgrzymów i kierowców, jadących przed nami i za nami, duży opad śniegu,  modlitwa różańcowa pomagała ufać, że choć pomału, ale dojedziemy. Częstochowa przywitała nas zimowo. Śnieg tak intensywnie padał, że ciężko było się poruszać, czego dobrym przykładem są zdjęcia zamieszczone na stronie parafii.

Po przybyciu do pensjonatu i zakwaterowaniu dzielni panowie z Bractwa św. Józefa szybkim krokiem wyruszyli na Jasną Górę na Apel. W Kaplicy Cudownego Obrazu modlitwa i nareszcie jesteśmy przed obrazem. Tam po oczach wszystkich pielgrzymów z Nowej Rudy  można było poznać wielkie wzruszenie i szczęście. Niejeden z członków Bractwa był na Jasnogórskim Apelu pierwszy raz. Apel poprowadził jeden z ojców Paulinów. Rozważanie apelowe skoncentrowane zostało na analizie słów: Jestem, Pamiętam, Czuwam. Ojciec przypomniał też, że: „zadaniem chrześcijanina, katolika jest uzupełnianie pustych stągwi, czyli ludzkich serc, wodą dobrych uczynków”. Po Apelu tradycyjne zdjęcie, tym razem z księdzem Arcybiskupem Wacław Depo. Pamiątkowe obrazki od księdza biskupa z błogosławieństwem i wracamy do ośrodka na nocny odpoczynek, by nabrać sił na nowy dzień. 

Drugi dzień Dnia Skupienia rozpoczęła Msza Święta. O godzinie 9.30 przed Cudownym Obrazem Bractwo i jego opiekun ks. Marcin dziękowali Bogu za dar tej wspólnoty, która jest wielkim wsparciem dla kapłanów podczas przygotowań Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy czy innych uroczystości. Panowie należący do Bractwa, wpatrując się w swojego patrona, chcą jak On swoją pracą służyć Bogu. Mszy św. przewodniczył ojciec Melchior Król, paulin, w koncelebrze z sześcioma kapłanami przybyłymi z grupami. W kazaniu ojciec dotknął tematu cudów, które dzieją się w tym świętym miejscu – na Jasnej Górze. O. Melchior jest jasnogórskim archiwistą, od ponad 40 lat opiekunem „Jasnogórskiej Księgi Cudów i Łask” (podczas kazania wspomniał o piątkowej promocji książki pod tytułem „Cuda dzieją się po cichu”). Zachęcał, by na Jasnej Górze, w sercu narodu polskiego, pozostawić wszystkie sprawy Bogu, bo on je wszystkie wysłucha i da to, co jest nam potrzebne do zbawienia. Duchowny przybliżył rolę Maryi w dziejach Narodu Polskiego i na koniec zachęcił, by nigdy nie zatracić tego, co pokolenia budowały w oparciu o wiarę w Boga. Po Mszy i po zawierzeniu całego Bractwa grupa udała się na małe zakupy. O godzinie 12.00 udaliśmy się busem do Olsztyna koło Częstochowy na mały spacer po miasteczku i pod zamek. Po spacerku przyszedł czas na obiad. Około godziny 14.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. W czasie drogi nie zabrakło modlitwy i śpiewu. O godzinie 15.00 była Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o godzinie 17.00 Różaniec. Przed godz. 18.00 wróciliśmy do Nowej Rudy.

ks. Marcin

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”142″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy