Certyfikat Dobra

  • Napisany przez:

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi. Te słowa Św. Jana Pawła II w tym wyjątkowym okresie Wielkiego Postu są bardzo ważne a jałmużna ma jeszcze większe znaczenie.

Tym bardziej dobro, którym dzielimy się z drugim człowiekiem. Dziś przyszedł czas na podsumowanie II edycji akcji „Nie bądź Sknera, Kup Pampera”, w którą z tak wielkim zaangażowaniem włączyła się nasza parafia. Dzięki wielkim sercom parafian zebraliśmy ponad 2 tysiące sztuk pampersów, 59 paczek chusteczek nawilżanych, blender, oliwki, kremy, mydełka i inne środki pielęgnacyjne. A wszystko to dla dzieci Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra” i Hospicjum z Lwowa „Dajmy Nadzieję” Z wielką radością i wzruszeniem wręczyłam dziś Certyfikat Dobra dla Parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie-Słupcu za dobre uczynki, które niosą pomoc i radość podopiecznym a Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra” pomagają lepiej i skutecznej działać.

Niech ten Certyfikat będzie wyrazem naszej wdzięczności za okazane serce we wszystkich naszych dotychczasowych przedsięwzięciach. Dobre uczynki to takie małe ziarenka rośliny, którą symbolicznie dziś posadził wraz z dziećmi ks. Marcin. A może to też symbol naszego egoizmu, który jak ziarno wpadłszy w ziemię obumrze i wyda plon obfity? Przecież gdy będziemy o naszą roślinę dbać i każdego dnia pielęgnować, dostarczając światła i wody, przyniesie wspaniałe owoce. Tak jak niesione Dobro. Bo Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie.

Agnieszka Kruk

Nasi partnerzy