Cicha woda….60+

  • Napisany przez:

„Cicha woda, czyli prawdziwe oblicze seniora” – to tytuł programu kabaretowego, który powstał podczas zajęć teatralnych realizowanych w Głuszycy.

Odbywają się one w ramach projektu pt. „Senior na 6+” przygotowanego przez Fundację „Katolicka Inicjatywa Berit”, a dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej . Uczestniczkami spotkań są panie w wieku 60+(Jadzia, Ola, Gienia, Wiesia, Irena, Mirka, Ania i Zdzisia) z ogromnym dystansem do siebie, do świata i do życia. Wspólną ich cechą jest także poczucie humoru, niezwykła aktywność, pracowitość i potrzeba podejmowania działań społecznych. Nie dla wszystkich pań wejście w grupę było łatwe. Utrudnienie stanowił brak wiary we własne możliwości, niska samoocena oraz nieuzasadniona obawa, że udział w zajęciach wymaga wybitnych zdolności aktorskich. Z tego powodu w program spotkań  został wpleciony trening motywacyjny, odkrywanie swoich mocnych stron i predyspozycji, ćwiczenia wzmacniające poczucie własnej wartości, a także podnoszenie świadomości własnych potrzeb i życiowych oczekiwań. Największą wartością dodaną projektu jest bez wątpienia bliska relacja, jaka nawiązała się pomiędzy uczestniczkami zajęć, która zmierza już w kierunku przyjaźni. Angelika Jaśkiewicz- pedagog prowadząca zajęcia uważa, że ze spotkań z paniami czerpie tyle energii, że mogłaby obdzielić nią pół świata a tzw. „życiowe rozmowy” toczone z podopiecznymi niemal nieustannie są dla niej inspiracją do tworzenia scenariuszy opracowywanych skeczów. Jednym słowem pełna symbioza i twórcza współpraca w doborowym towarzystwie. Czy można było sobie to lepiej wymarzyć?

Angelika Jaśkiewicz

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”10″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy