Czas wracać do domu

  • Napisany przez:

Żegnamy piękną Bukowinę Tatrzańską, jeszcze ostatnie spojrzenie na zapierające dech w piersiach ośnieżone szczyty Tatr, podziękowanie gospodarzom Stasindy, która tak wspaniale nas ugościła i wyruszamy w drogę do domu. Nasze wędrowanie kończy się w niezwykłym miejscu u Matki Bożej

Ludźmierskiej Gaździny Podhala. Kłaniamy się Matce Boga i człowieka, dziękując podczas Eucharystii za ten piękny czas pielgrzymowania, za ludzi, których spotkaliśmy na swej drodze, za umacnianie wiary. Wiara to temat, który podejmujemy na naszym pielgrzymkowym szlaku. Jak powiedział ks. Marcin z parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej- podczas głoszonej homilli w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ludźmierzu, to właśnie naszą wiarę powinniśmy rozwijać, a wędrowanie do świętych miejsc kultu jest jednym ze sposobów, by to czynić. Modlitwa i rozmowa z Bogiem, prośba, ale też dziękczynienie to nasza wiara. Prosząc o to, by Matka Boża Ludźmierska nas prowadziła i strzegła, śpiewając Pod Twoją Obronę pożegnaliśmy Gaździnę Podhala. Projekcja filmu przybliżyła nam historię powstania Sanktuarium. Spacer dróżkami różańcowymi, Brama Wiary, przez którą każdy z nas mógł przejść i uderzyć w dzwon, pamiątkowe zdjęcia, filiżanka pysznej kawy i lodowy deser, poświęcenie dewocjonalii i ruszamy w podróż do domu. Czym dla mnie był ten czas pielgrzymowania?To pytanie, które powinniśmy sobie zadać. Każdy z nas na początku wędrowania wzbudził w swoim sercu intencje, dla niektórych to walka z własnymi słabościami,może wyczyn ponad miarę.

To dla mnie szczególny czas. Tym razem pielgrzymowałam w intencji wnuka, by zdał egzamin dojrzałości. Na Wiktorówki do Królowej Tatr doszłam ze łzami w oczach, wielkim trudem i wysiłkiem. Cieszę się, że z Bożą pomocą dotarłam szczęśliwie.

Grażyna

Ta pielgrzymka to podziękowanie za 85 lat mojego życia, za uzdrowienie z choroby, to spełnienie marzenia, by być u Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, modliłam się o szczęśliwe narodziny prawnuka, i tak też się stało, urodził się zdrowy chłopczyk. Jestem wzruszona i szczęśliwa, że Matka Boża pozwoliła mi jeszcze pielgrzymować.

Regina

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”175″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

Nasi partnerzy