Dni otwarte u Niepokalanek

  • Napisany przez:

Dom Sióstr Niepokalanek w Sobięcinie. Piękny, odnowiony, świeży. Niektórzy mówią że jest najładniejszy i najbardziej zadbany w całej okolicy. Ten dom to klasztor, szkoła i internat. Stoi od 1873 roku.

W tym roku po raz kolejny siostry Niepokalanki „otworzyły drzwi” młodym dziewczętom, pragnącym uczyć się w tej szkole. 24 marca odbyło się pierwsze z trzech spotkań.

Po przywitaniu kandydatek- i ich mam- w sali głównej przez Siostrę dyrektor, rozpoczął się pierwszy punkt programu, czyli lekcja w gabinecie biologicznym. Siostra opowiadała zebranym o budowie pająka, jego miejscu w ekosystemie, prezentując przy tym te „miss” w różnych fazach linienia. Gabinet biologiczny jest bardzo dobrze wyposażony, każda z uczennic ma swój własny mikroskop, podłączony do TV.

Po spotkaniu z pająkiem przyszedł czas na kosmos. Siostra Dorotea, która jest fizykiem z wykształcenia i wielką pasjonatka kosmosu, zabrała dziewczęta do obserwatorium astronomicznego. Został on wybudowany wg planu i pomysłu Siostry dyrektor. W najbliższym czasie zagospodarowany zostanie teren wokół budynku – powstaną ścieżki łączące budynek z zabudowaniami szkoły oraz Astronomiczny tor przeszkód – zestaw plansz z informacjami o planetach i Słońcu i z zadaniami wymagającymi aktywności fizycznej do wykonania.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie szkoły i internatu. Wszystkich zachwycił wysoki poziom wyposażenia klas i porządek jaki panuje w internacie. W szkole znajduje się ogromna biblioteka, „domowy” pokoik- nowocześnie wyposażony, siłownia dla dziewcząt, pokój ze stołem bilardowym, a nawet „pustelnia”- specjalnie wydzielone miejsce dla spragnionych ciszy i spokoju.

Jak podkreślają Siostry, wszystko jest na miejscu. Dziewczęta uczą się w szkole od poniedziałku do piątku, a na weekendy wyjeżdżają do swoich domów.

Inka Zembrzuska

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”157″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

 

Nasi partnerzy