Dni skupienia za nami

  • Napisany przez:

W piątek 23 listopada br., młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji świdnickiej, odbyła w Szczawnie Zdroju swoje dni skupienia, które organizuje co roku zarząd diecezjalny KSM. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym nabożeństwem Taizé, następnie odbyły się wspólne zabawy. Wśród zgromadzonej młodzieży obecny był cały zarząd diecezjalny wraz z asystentem ks. Jakubem Klimontowskim, członkowie oraz kandydaci, którzy mieli złożyć przysięgę Stowarzyszenia.

Sobotę 24 listopada rozpoczęliśmy wspólną modlitwą i krótką konferencją, po której udaliśmy się na długi spacer po Szczawnie. W południe odbyło się szkolenie poprowadzone przez sekretarza diecezjalnego Wojtka Budniaka dla wszystkich kandydatów, którzy musieli zdać egzamin z wiedzy o KSM. Punktem kulminacyjnym była Eucharystia w Wigilię Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata pod przewodnictwem JE. ks. bp Ignacego Deca. Dziewięciu młodych ludzi podczas uroczystej Mszy Świętej w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP, złożyło przyrzeczenie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży stając się pełnoprawnymi członkami KSM. Po Mszy Świętej otrzymali oni odznaki i legitymacje członkowskie.

Na zakończenie udaliśmy się do Teatru Zdrojowego na ostatni już film pt.: „Największy dar” realizowany w ramach Festiwalu Filmów Chrześcijańskich „ARKA”2018.

Emilia Madej

Nasi partnerzy