Dni Wspólnoty ERM

  • Napisany przez:

Wspólnota jest wspaniałą sprawą, ponieważ czynimy wszystko razem na chwałę Bożą. Okazją ku temu było radosne spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w Legnicy i Chojnowie, które odbyło się w dniach od 1 do 3 czerwca 2018 r. Na tę uroczystość przyjechały dzieci i młodzież Eucharystycznego Ruchu Młodych z całej Polski, również z naszej parafii Chrystusa Króla z Głuszycy wybrała się grupa młodych ludzi, aby przeżywać ten radosny czas. Pierwszego dnia, po przyjeździe, udaliśmy się do katedry pw. śś. Piotra i Pawła w Legnicy, gdzie odbyło się powitanie grup przez ks. proboszcza i modlitwa na rozpoczęcie Ogólnopolskich Dni Wspólnoty Eucharystycznego Ruchu Młodych, oraz zapoznanie z historią legnickiej świątyni i pomnika św. Jana Pawła II. Podobnie jak na pielgrzymkach pieszych, radośnie  śpiewając na chwałę Bożą, przeszliśmy przez ulice Legnicy do Sanktuarium św. Jacka, w którym niedawno miało miejsce „Wydarzenie Eucharystyczne”. Opowiedział o nim ks. proboszcz Andrzej Ziombra. Centralnym punktem tego dnia była Eucharystia z procesją wokół Sanktuarium sprawowana przez biskupa diecezji legnickiej- ks. Zbigniewa Kiernikowskiego. Około godz. 18:00 udaliśmy się na nocleg do chojnowskich szkół.

W kolejnym dniu naszego spotkania, udaliśmy się do kościoła pw. śś. Piotra i Pawła, aby wzmocnić naszą wspólnotę. W świątyni powitał nas ks. proboszcz Marek Osmulski, a także odbyło się pierwsze spotkanie z błogosławioną Imeldą – patronką dzieci pierwszokomunijnych. Najważniejszym wydarzeniem dnia była oczywiście Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem ks. Mirosława Makowskiego, proboszcza z sąsiedniej parafii w Chojnowie. Po mszy świętej i pysznym obiedzie, każda z  grup wzięła udział w grze terenowej pod nazwą „Niemała, lecz wielka Błogosławiona Imelda”.  W czasie gry terenowej poznawaliśmy życie Błogosławionej Imeldy, w odniesieniu do historii miasta Chojnowa. W poszczególnych punktach zabawy można było dowiedzieć się wielu szczegółów  z życia błogosławionej, poznać zgromadzenie Sióstr Zakonnych Służebniczek Dębickich, czy zapoznać się z  historią miasta Chojnowa, dodatkowo można było dowiedzieć się jak to jest być sanitariuszką, czy żołnierzem. Po grze terenowej obył się koncert zespołu religijnego ze Szczecina. Przeżywając w tym roku, jubileusz stulecia odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny- udaliśmy się ponownie na chojnowski rynek, aby spędzić wieczór pod hasłem: „ERM dla Chojnowian – Polacy do   tańca i do różańca, czyli zabawa, taniec i śpiew okraszone patriotyczna nutą”. Ubrani w białe i czerwone koszulki, rozpoczęliśmy wieczorne spotkanie wspólnym Polonezem, do którego przyłączyli się również mieszkańcy miasta.

W łączności z naszą Matką na Jasnej Górze,  dzień zakończył się  modlitwą Różańca Świętego i odśpiewaniem Apelu – Maryjo Jestem, Pamiętam, Czuwam, oraz błogosławieństwem wszystkich obecnych na rynku kapłanów.

W trzecim dniu,  po zapakowaniu rzeczy i uporządkowaniu miejsc, udaliśmy się  na zawiązanie wspólnoty i spotkanie z gośćmi w Miejskim Ośrodku Kultury. Grupa młodsza  miała przyjemność spotkać sie z panią Małgorzatą Swędrowską, z którą odkrywała bohaterów Odsieczy Wiedeńskiej, natomiast grupa starsza spotkała się z Sebastianem z Ruchu Czystych Serc. Tematem tego spotkania było: „Dlaczego liczy się tylko Miłość”.

Na zakończenie Ogólnopolskich Dni Wspólnoty w Chojnowie odprawiona została uroczysta niedzielna Eucharystia pod przewodnictwem ks. proboszcza Marka Osmólskiego. Po mszy świętej i obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną do swoich rodzin. Dziękujemy więc na pierwszym miejscu Panu Bogu, za to, że mogliśmy przeżyć ten czas jako wspólnota Eucharystycznego Ruchu Młodych w radości i na chwałę Bożą. Dziękujemy również wszystkim organizatorom, a szczególnie Siostrze Danucie Pusty, Urszulance, krajowej moderatorce Eucharystycznego Ruchu Młodych, oraz wszystkim animatorom i wolontariuszom, którzy przyczyniali się do tego, aby spotkanie przebiegało tak, jak w rodzinie dzieci Bożych, z błogosławieństwem Bożym.

Bóg zapłać!

Ks. Adam Makiel

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”212″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy