Drogami Wiary i Rozumu

  • Napisany przez:

Czy w obliczu cierpienia, można Boga nazwać dobrym Ojcem?- tak brzmiało kolejne pytanie, podjęte na spotkaniu z cyklu „Drogami wiary i rozumu’’. Tym razem wykład poprowadził pan Jacek Wojtysiak. Na co dzień jest On wykładowcą na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Prelekcja odbyła się 4-tego czerwca w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy.

To pierwszy raz kiedy spotkanie z tego cyklu zostało poprowadzone przez osobę świecką. Profesor Wojtysiak podkreślał ,że cierpienia ludzkie są nierozerwalnie złączone z cierpieniami Boga na krzyżu. Oczywiście jest to temat budzący wiele emocji. Skutkiem tego była ożywiona dyskusja po wykładzie. Kolejne wykłady będą miały miejsce po wakacjach.  

 

 Karol Toman

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”216″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy