Duch, który umacnia miłość

  • Napisany przez:

Pod takim hasłem rozpoczęły się 28 lutego (w środę) trzydniowe rekolekcje wielkopostne w Szkole Podstawowej Nr 1 w Pieszycach. Prowadzi je rekolekcjonista ks. Rafał Masztalerz – Misjonarz Miłosierdzia.

Pierwszy dzień upłynął na rozważaniach o Miłości Bożej. Ewangeliczne spotkanie rozpoczęło się przywitaniem przez Społeczność Uczniowską pieszyckiej Jedyneczki rekolekcjonisty pieśnią zespołu niemaGotu – „Przybądź Święty”. Wspaniale zaprezentowali nasi uczniowie swoje talenty wokalne. W roku liturgicznym poświęconym Duchowi Świętemu w Kościele Katolickim piosenka ta zabrzmiała wielowymiarowo. Ks. Rafał Masztalerz przyłączył się wraz ze swym zespołem w składzie: Zbigniew Szyja – nauczyciel wychowania fizycznego w pieszyckiej SP Nr 1, tym razem wystąpił w potrójnej roli: akustyk, gitara i śpiew, ks. Rafał Szuka – katecheta w naszej Jedyneczce – skrzypce oraz Remigiusz Zubek – gitara i śpiew. Wspomniany Misjonarz Miłosierdzia jest znany ze swych muzycznych talentów. Jest znany, lubiany i ceniony, bowiem pięć lat swej posługi duszpasterskiej, w latach 2009 – 2014, spędził w dzierżoniowskiej parafii pw. Maryi Matki Kościoła.

Wielkopostne spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej w dwóch grupach: klasy I – IV, V – VII. Rekolekcjonista porwał naszych uczniów śpiewem, tańcem, mądrymi i przemyślanymi pytaniami. Dzieci spontanicznie i żywiołowo reagowały, chętnie i aktywnie uczestniczyły w rozważaniach o MIŁOŚCI. Uczniowie byli zachwyceni, Grono Pedagogiczne również.

Drugi dzień upłynął na rozważaniach o Walce… między Dobrem a złem, które toczą na codziennym poligonie naszego życia, każdego człowieka…

W piątek na terenie szkoły odbędzie się spowiedź i Msza Święta dla uczniów klas IV – VII oraz nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla klas I – IV. Trzeci dzień upłynie pod hasłem przewodnim ZWYCIĘSTWA: Miłości nad naszym egoizmem, Prawdy nad kłamstwem, Światła nad ciemnością…

Kapłani pracujący w pieszyckiej parafii pw. św. Antoniego z Padwy, katecheci i pedagodzy z naszej Jedyneczki oraz Misjonarz Miłosierdzia, goszczący na zaproszenie proboszcza – ks. Edwarda Dzika, żywią nadzieję, że w naszych uczniach pozostanie ewangeliczny ślad rozważań tegorocznych rekolekcji. A ich uczestnictwo w sakramentach, które są śladami MIŁOŚCI JEZUSA, będzie bardziej świadome i dojrzałe.

Przecież „Bóg jest MIŁOŚCIĄ” – „Deus caritas est” – tak pisał w swej pierwszej encyklice papież Benedykt XVI, ogłoszonej i opublikowanej 25 stycznia 2006 r.

Pamiętajmy o tym wszyscy, że: Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne (J 3, 16-18)

tekst i zdjęcia: Dorota Słupska – Kresa – katechetka SP Nr 1 w Pieszycach

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”120″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy